Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

S rostoucí dostupností kabelových a satelitních televizí se zvyšuje i čas a možnosti využití televize pro děti všeho věku. Nebudeme zde polemizovat o špatnosti televize pro děti, to čteme a slyšíme všude kolem nás. Dnes se zaměříme na to co televize může nabídnout dětem dobrého.

Jak jsem již psala, užívání kabelových televizí je značně rozšířeno a tím je i rozšířen přístup k více dětským kanálům. V běžné nabídce nalezneme. TV Duck, Baby TV, Minimax, Nickleodeon, Jim Jam. Různá dětská pásma nalezneme i na jiných televizích. My se dnes zaměříme na programy, které mají děti něco naučit.

 

Začneme fenoménem jménem Mašinka Tomáš. Snad každé dítě má etapu, kdy je fandou všech druhů mašinek. Děti, které vidí Tomáše, se do něj zblázní. Kromě klasických seriálových dílů, vychází i na DVD. Jsou i DVD, na kterých děti s Tomášem spolupracují. Určují mu cestu, porovnávají délky mašinek, učí se barvy. Pro děti je toto velmi vhodná a nenásilná forma učení. Krom toho si dítě trénuje paměť už jen tím množstvím mašinek z nichž každá má jiné jméno. Mimo to každý díl má v sobě i nějaký morální obsah a i velmi malé děti chápou co je dobré a co je zlé.

 

Dora průzkumnice a Go Diego Go

Tyto seriály zapojují děti do děje a nutí je reagovat na podněty dané těmito „hrdiny”. Dora je malá holčička, která pomáhá všem, kteří to potřebují. Učí děti jednoduché anglické výrazy, počítání, barvy, říkanky a písničky. Zároveň učí děti co je dobré a co je špatné. Okruh postaviček je stále stejný a tak děti vídají vždy jen jednoho padoucha v podobě Lišáka Štípáka a kamarády Dory.

Diego je chlapec, který se věnuje zachraňování zvířat. Děti se učí druhy zvířat, rostlin, počítají, hledají rozdíly a naopak stejné věci. Stejně jako Dora i Diego učí jednoduché anglické výrazy. V některých dílech se Dora i Diego setkávají a podnikají dobrodružství společně.

 

Tak jako Dora a Diego učí naglické výrazy je i pořad Ni Hao Kai Lan, kde malá Kai Lan učí děti čínsky.

 

Diego, Dora i Kai Lan jsou vysílány na Nickleodeon.

 

Učíme se s Nodym

Malý dřevěn panáček Nody učí děti, v aktuální vysílané sérii, anglická slovíčka. Zavede děti do světa dřevěných postaviček a bláznivých dobrodružství.

 

T-Rex expres

Víděli jste někdy dinosaura ve vlaku? Že ne? Tak T-Rex expres nadchne Vaše děti. Dinosauří rodinka cestuje vlakem a představuje dětem další druhy dinosaurů, které potkávají na jejich výpravách. V každém díle je i paleontolog, který dětem ukáže něco o dinosaurech z fotografií  z nynějších nálezů. Velmi pěkný způsob uvedení dětí do světa prehistorie.

 

Chuggington

Veselé mašinky, které se učí být velkými a užitečnými vláčky. Mašinky na jejich cestě k poznání provází všudypřítomná V a starší vlčáčky. Děti poznávají svět a pravidla, která platí nejen pro mašinky v pohádce, ale i pro nás lidi. Hravou formou se tak i ti nejmenší naučí něco o základních hodnotách.

Tak to by bylo takové malé shrnutí. Na co se rády dívají vaše děti?

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Kde je myška?

Kde je myška, tam je kočka,

běží kočka, běží myš.

Myslíš si, že myška počká,

až ji, kočko, sníš?

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi