Dnes slaví: Ambrož a Benjamín Zítra: Květoslava

medvědí rodinkaDnes se podíváme na dřevěné hry které by mohly zabavit vaše díte. Řekneme si jejich klady i zápory a třeba si něco vyberete domů. 

 

1. Medvědí rodinka

Medvědí rodinka je složená z táty a mámy, holčičky a chlapečka. Dřevěná krabice obsahuje 4 přihrádky pro každého člena rodinky. Každý člen má svoji hlavičku, vrchní díl oblečení a spodní díly oblečení. Opravdu zvládnou i malé děti. Dřevěné dílky něco vydrží. Totéž se nedá říci o papírovém polepu z vrchní části. Pokud to dítě oslintá, lehce to sloupne zoubky. Pokud ale uhlídáte, není co řešit. Mimochodem dělá se i jen s jedním medvídkem.

2. Přiřaď co kam patříco kam patří

Opět dřevěná krabice, která obsahuje 4 dřevěné desky ne kterých jsou namalovány pouze černé stíny. K těmto deskám jsou „kartičky“ které na sobě mají zobrazeny barevné věci. Dítě musí ony předměty přiřadit k jednotlivým stínům. Vše se zdá bát kvalitní. Nic se neštípe ani neloupe.

3. Vkládačky

Tak dřevěných vkládaček je mnoho druhů a je třeba dát pozor na to co vybíráme. Je lepší vybrat vkládačku která má malý úchyt na každém dílku. Díte cvičí motoriku, ale především se mu to dobře bere, oproti zcela plochým dílkům. Můžete si vybrat z velkého množství. Osobně jsme vyzkoušeli cca 10 druhů jak značkových tak i obyčejnějších a vše se zdálo být stejně kvalitní. Pro zájemce existují i hrající po vložení dílku.

kostky4. Dřevěné puzzle

Dřevěná krabička 4 puzzle. Která můžete skládat na víčku zavřené krabičky. Celé puzzle perfektně zapadne. Obtížnost záleží na tom jak je dělán tvar spojování. Některá puzzle ho mají klasicky jako papírová, jiná ho mají kulaté a jsou i takové, které jsou spíše hranaté a spoje jsou malé. Ty hranaté spoje se dětem špatně zařazují kam patří. Dřevo je kvalitní, ovšem papír, pokud dítě olízne, nebo nějak špatně zavadí, odře.

5. Dřevěné kostky

Mnoho druhů, mnoho velikostí, mnoho obrázků. S tímto vším je spojuje ještě jedna velká nevýhoda a tou je šoupání papírových polepů. Velmi snadno se odchlípnou rohy od dřeva. Máme vyzkoušeno na několika sadách.

6. Dřevěný rybolovlabyrint

ve své podstatě je to jako klasická vkládačka, jen úroveň je posunuta výše. Na jednotlivých dílcích jsou magnety a dítě tyto ryby loví pomocí rybářského prutu s magnetkem, Ze začátku počítejte se vztekáním, než dítě vychytá ten grif. Jinak skvělá obměna.

7. Dřevěný zvířecí labyrint

Dělá se jich opět několik ale všechny jsou na stejném principu. Na desce jsou namalovaná zvířata, či jiné věci a mezi nimi jsou vyříznuty drážky, kterými se vodí dílky, které patří k těm nakresleným obrázkům na desce. Zde si bohužel nevyberete. Měli jsme vyzkoušeno několik druhů. Občas se stalo, že se při zbrklém pohybu vyštípl kus spodní vodící čísti pohyblivého dílku. Potom už se dal vydělat a v podstatě byl k nepoužití.

 

 

Zdroj fotografií: Pro nejlepší přehled jsme použili http://www.bino-drevenehracky.cz

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Medvěd v lese

Chodí medvěd po lese,

každým stromem zatřese.

Myslí si, že právě teď

najde v lese sladký med.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi