Dnes slaví: Miluše Zítra: Dominik

chůvičkaKaždá nastávající máma chce pro své dítě to nejlepší. S jeho narozením se celý svět stočí k péči o něj. Mnohé maminky tápají co vlastně koupit a co je zbytečnost. Asi největší rozpory budí monitorovací podložka a chůvičky pro odposlech dítěte. Pojďme se tedy na ně podívat trochu blíže.

 

Za dob našich maminek a babiček chůvičky prakticky neexistovaly.  V té době měly ženy dítě u sebe prakticky neustále a v podstatě je tolik nepotřebovaly. Dnes je doba jiná. Stále více maminek s dítětem pracuje z domu a chtějí mít své dítě pod kontrolou když právě spí a ony mezitím ve vedlejší místnosti pracují. 

Výrobců chůviček je mnoho, avšak principů na kterých pracují zase tolik není. Pojďme si je rozebrat.

chůvičkaAsi nejběžnější jsou chůvičky jednosměrné. Jedna z chůviček může pouze vysílat a druhá jen přijímat zvukový signál. Tudíž jednu dáte do pokoje a druhou máte někde u sebe a slyšíte co se šustne v dětském pokojíčku. Tyto bývají obvykle nejlevnější.

Jsou i chůvičky, které fungují podobně jako intercom. Obě chůvičky umí poslouchat i vysílat a vy můžete s dítětem komunikovat i když nejste ve stejné místnosti. Může být výhoda pokud se snažíte dítě naučit samostatnosti při hře bez vás.

O něco dražší, ale za to nabízející nový rozměr hlídání, je videochůvička.  Chůvička která je umístěna v pokoji má v sobě i kameru, která sleduje pohyb v místnosti a zároveň vysílá zvuk. Druhá chůvička má na sobě obrazovku na které lze vidět co se v pokojíčku děje v reálné, čase. 

chůvičkaJsou chůvičky které obsahují i moderní vymoženosti jako měření vlhkosti a teploty v místnosti s dítětem, nebo jsou chůvičky s možností napojení na monitor dechu. Dokonce můžete koupit i dětské chůvičky kdy jedna je v pokoji a druhou máte na zápěstí, tudíž neustále po ruce. Pokud se Vám toto všechno bude zdát málo, můžete ji mít i s rádiem či zamaskovanou v rámečku na fotografie na poličce v pokojíčku. Možností je přehršel. 

Ve výběru vzhledu určitě nebudete mít problém, je tolik variant a barevných kombinací, že si musí vybrat snad každý. Přece jen by vzhled neměl být jediným kritériem při výběru dětské chůvičky. Jsou další vlastnosti, které by vás měly při výběru zajímat. 

 

  • Při výběru  se dívejte i po výdrži baterie a době nabíjení.
  • Určitě by vás měl zajímat maximální dosah chůviček.
  • Dobrou věcí je i možnost přepínání kanálů. Je možné že sousedi budou mít také chůvičku a vám bude v té vaší křičet jejich dítě. To řeší právě přepínání kanálu, kdy se přepnete na jinou vlnovou délku a máte po problému.
  • Další kladnou vlastností by pro vás mohlo být senzitivní zapínání. Chůvička se sepne jen když je nějaký ruch v místnosti. Tzn. že vám vaše přijímací část neustále nešumí. 
  • Regulace hlasitosti – ta už je snad u všech chůviček možná.

A cenové rozpětí? Počítejte s rozpětím od 1000,- do cca. 4000,- u těch běžných. Pokud chcete něco extra snadno seženete i za 8000,-. Dětská chůvička se vyplatí. Rodiče jsou klidnější a dítě je hlídané. Co více si přát.

 

Zdroj fotografií: http://www.levneelektro.cz/s940-detske-chuvicky

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi