Dnes slaví: Květoslava Zítra: Vratislav

Tou nejoblíbenější aktivitou mnohých dětí právě během podzimních dnů je určitě pouštění draků. Samozřejmě není nic těžkého ani drahého koupit si již hotového draka, jelikož výběr na našem trhu je skutečně obrovský. Pokud jste však tvořivé typy a rádi zapojíte i vašeho potomka, potom není nic lepšího než si takového draka vyrobit svépomocí.

 

Stačí nám pouze několik věcí

Ideální a samozřejmě i nejjednodušší konstrukcí je takzvaný diamant, tedy drak, kterého známe určitě všichni. Základem jsou dvě dřevěné tyčky – nejlépe ze smrkového dřeva, provázek, lepidlo a také papír. To vše nám k výrobě našeho vlastního draka plně postačí. Tyčky si nařežeme na délky 75 a 60 centimetrů. Delší tyčka bude použita jako svislá a v její jedné třetině na ni kolmo umístíme tyčku kratší, kterou přilepíme a ještě zpevníme provázkem. Následně okraje dřevěných tyček spojíme provázkem, čímž máme hotovou kostru. Nyní stačí obkreslit draka na papír, který přehnutím okolo provázku nalepíme na konstrukci. Tím máme základ hotový.

Užijte si skvělé zdobení

Předchozí část je obvykle tou nejtěžší, které se účastní hlavně rodič. Každý drak by však měl být co nejpestřejší, a to už bude dílem vašeho potomka. Jelikož se jedná o papírového draka, perfektně postačí vodové barvy či tempery, díky kterým může každé dítě dát svému drakovi tu správnou tvář. Stejně tak může pomoci i při výrobě mašliček na ocas draka, jelikož i ten je jeho nezbytnou součástí a zlepšuje stabilitu. Kromě toho, že vašemu potomkovi dopřejete skvělou zábavu, navíc podporujete jeho fantazii a samozřejmě také jeho zručnost. Pokud je výzdoba draka hotová, nezbývá než navázání zhruba dvacetimetrového provázku, na kterém budeme draka pouštět. Jakmile je vše hotovo, můžete vyrazit na velkou větrnou pláň a nového draka otestovat. A to je další část skvělé zábavy s vaším potomkem.

 

 

 

Další články z kategorie

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Paci paci

Paci paci pacičky,

táta koupil botičky a maminka pásek

za myší ocásek a babička plakala,

že mu nic nedala.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi