Dnes slaví: Běla Zítra: Slavomír

Zná to každý, kdo kdy hlídal dítě (své, či cizí), vymyslet zajímavý a motivující program je mnohdy nadlidský úkol. Pojďme si představit pár zajímavých tipů, po jejichž přečtení se budete na další čas s dětmi těšit ještě více.

 

Je jasné, že dítě nejlépe zabavíte venku. Pokud máte ten luxus v podobě volné zahrady a solidního počasí, je vyhráno. Využití volného času venku je bohaté na možnosti. Navíc ho už od útlého věku můžete učit lásce k přírodě. Výborným nápadem je pěstování rostlinek. V případě malého prostoru můžete rostlinky pěstovat v igelitových pytlích.

Hlínu nasypete do igelitového pytle a uzavřete ho (např. sešívačkou). Dbejte na to, abyste hlínu rovnoměrně rozmístili po celém pytli. V místech, kam chcete zasadit sazeničky, vyřežte díry. Sazenice by měly být od sebe zhruba 30 cm. Pytel zalévejte klidně jen jednou za dva týdny, protože v pytli nemá voda kam odtékat a hrozí snadné hnití a plesnivění.

Stejně tak můžete dítě nechat pěstovat sazeničky přímo na zahradě. Snadnou rostlinkou na pěstování je třeba ředkvička a slunečnice!

Pokud nejste šťastnými majiteli zahrady, či nemáte blízko k žádnému pozemku, nezoufejte! Vydejte se na exkurzi! Děti milují objevování a prozkoumávání. A i mladší dítě přeci nemusí čekat na školní věk, aby podnikalo exkurze. Pozvěte na exkurzi více dětí s dospělými a podporujte v dětech různé úvahy: Čím se v zoo asi krmí želvy? Jak se pěstují v sádkách rybky? Různorodých míst na exkurzi je mnoho - zoo, továrny, nádraží, tiskárny, jeskyně, ...

Snažte se trávit co nejvíc času s vašimi dětmi, prospěje to nejen jim, ale také vám. Chvíle plné zábavy a her vás přenesou do dětských let, kdy jste ani neměla ponětí, co starosti vůbec znamenají.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Malá myška

Rousala se myška malá v husté trávě u plotu,

byla bosa, spadla rosa, večer měla teplotu.

To se dělá? V rose capat, zlobila se babička,

hraj si v suchu u lopuchu, nejsi přece rosnička.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi