Dnes slaví: Nela Zítra: Blažej

Mohlo by se zdát, že je samozřejmostí integrovat děti, u nichž to jejich stav dovolí, mezi děti "normální" a umožnit jim tak vstup do života spolu s nimi. Bohužel ne vždy tomu tak je. Školky se bojí a mnohdy i vymlouvají čímž znemožní dítěti a jeho rodiči posun na pomyslnou vyšší příčku.

 

Pakliže máte dítě s ADHD, vývojovou dysfázií, PAS (poruchou autistického spektra), nebo s něčím podobným, je nutné si zajistit spolupráci se Speciálním pedagogickým centrem (SPC) nebo Pedagogicko psychologickou poradnou (PPP). Tyto instituce navrhnou opatření, která by měla dítě k integraci doprovázet a směrovat školku k dalším krokům.

Pokud Vám dítě do školky nevezmou, podejte odvolání. Nebojte se toho. Napište email, zajděte osobně za paní ředitelkou a zjišťujte, v čem je problém.

Souběžně s tím můžete obeslat mateřské školy v okolí, které tyto děti berou. Informujte je o situaci a zeptejte se na místo pro Vaše dítě.

Města mají i svůj odbor sociálních a zdravotních věcí. Obraťte se na ně. Opět jim popište celou situaci a i oni by se měli pokusit najít řešení které by Vám vyhovovalo.

Pokud ještě neberete příspěvek na péči, pak si jej co nejdříve vyřiďte. Můžete z něj hradit dítěti pomůcky a terapie, které nejsou nejlevnější.

Obraťte se na Ranou péči nebo organizaci APLA. Obojí je terénní služba. Dojíždí do rodin k dětem do cca 7 let.  Mohli by Vám pomoci najít nějaké řešení.

Hlavně se nevzdávejte. Děláte to pro své děti a také pro sebe. Péče o tyto děti je náročná a nejen dítě potřebuje změnu.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Nožičky

Kopy, kopy, nožičky,

nebojte se vodičky.

Která by se bála,

nebyla by zdráva.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi