Dnes slaví: Ctirad Zítra: Drahoslav

Mohlo by se zdát, že je samozřejmostí integrovat děti, u nichž to jejich stav dovolí, mezi děti "normální" a umožnit jim tak vstup do života spolu s nimi. Bohužel ne vždy tomu tak je. Školky se bojí a mnohdy i vymlouvají čímž znemožní dítěti a jeho rodiči posun na pomyslnou vyšší příčku.

 

Pakliže máte dítě s ADHD, vývojovou dysfázií, PAS (poruchou autistického spektra), nebo s něčím podobným, je nutné si zajistit spolupráci se Speciálním pedagogickým centrem (SPC) nebo Pedagogicko psychologickou poradnou (PPP). Tyto instituce navrhnou opatření, která by měla dítě k integraci doprovázet a směrovat školku k dalším krokům.

Pokud Vám dítě do školky nevezmou, podejte odvolání. Nebojte se toho. Napište email, zajděte osobně za paní ředitelkou a zjišťujte, v čem je problém.

Souběžně s tím můžete obeslat mateřské školy v okolí, které tyto děti berou. Informujte je o situaci a zeptejte se na místo pro Vaše dítě.

Města mají i svůj odbor sociálních a zdravotních věcí. Obraťte se na ně. Opět jim popište celou situaci a i oni by se měli pokusit najít řešení které by Vám vyhovovalo.

Pokud ještě neberete příspěvek na péči, pak si jej co nejdříve vyřiďte. Můžete z něj hradit dítěti pomůcky a terapie, které nejsou nejlevnější.

Obraťte se na Ranou péči nebo organizaci APLA. Obojí je terénní služba. Dojíždí do rodin k dětem do cca 7 let.  Mohli by Vám pomoci najít nějaké řešení.

Hlavně se nevzdávejte. Děláte to pro své děti a také pro sebe. Péče o tyto děti je náročná a nejen dítě potřebuje změnu.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Náš táta šel na houby

Náš táta šel na houby,

jestli on tam zabloudí…
Nezabloudí, těšte se,
on vám houby přinese.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi