Vzduch je ještě prohřátý od odcházejícího léta, ale pod botami vám začíná šustit padající listí. Je ideální čas zužitkovat energii nabranou v teplých měsících a aktivně chytit vlnu nálady vybízející k pohybu. Šortky ještě rozhodně nepatří na dno skříně. Využijte možnost předvést světu své opálení z dovolené ještě před trvalým nasazením dlouhých kalhot. Popadněte běžecké boty nebo tenisovou raketu a hurá ven. Uvidíte, že vyplavené endorfiny vám zpříjemní první týdny přicházejícího podzimu.

Kam vyrazit za aktivitou?

Spojte chuť si zasportovat a setkání s přáteli. 

  • Nabídněte kamarádce, že si můžete místo posezení nad kávou a dortíkem jít ven zaběhat nebo se projít.

  • Vyzkoušet můžete i úplně novou aktivitu - kdy naposledy jste hráli venku volejbal či badminton. A co fotbal? Možná na základní škole. Změňte to.

  • Zkuste aktivní welness centra - posilování, plavání, sauna i masáže pod jednou střechou.

 

Uvidíte, že nový zážitek vás s kamarády nebo partnerem ještě více spojí. Navíc budete mít vedle dobrého pocitu, že jste spolu strávili čas i radost z aktivity prospěšné pro vaše zdraví.

 

Dělejte cokoliv, při čem se budete cítit dobře.

Uvolnění po námaze

Ať už se rozhodnete pro aktivní sportovní vyžití nebo jen pro uklidňující procházku, nezapomeňte se po návratu domů náležitě odměnit. Protáhněte se, doplňte tekutiny, dejte si něco lehkého k jídlu a zrelaxujte tělo i mysl. Sauna je skvělý pomocník.

 

Pokud se vám nechce trávit čas dojížděním do veřejné sauny, představte si, že máte svůj ostrov pohody doma. Takový malý kousek Finska jen pro vás. A může být skutečně velice malý - nejmenší sauny se vejdou do každého rohu v paneláku.

 

Spojte síly s přírodou

Odpočinek po sportu nebo náročnějším dni v práci můžete spojit s láskou k přírodě a za relaxací vyrazit do zahradní sauny.

 

Zahradní sauny odolají všem rozmarům počasí, samozřejmostí u nich totiž je kvalitně oplechovaná střecha. Pokud chcete, aby vám sauna dlouho a dobře sloužila, věnujte pozornost pečlivému výběru. Není dřevo jako dřevo.

 

Česká firma SaunaSystem nabízí domácí i zahradní sauny a infrasauny, které sama vyrábí. Nejmenší sauny potřebují přibližně 1 m2 a vejdou se i do nejmenších nebo atypických prostor.