Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Nevím jak u vás, ale u mě vím o tom, že se migréna chystá i 3 dny předem. Ne vždy, ale dost často. Za ta léta, co migrénou trpím, jsem si vypěstovala docela slušná pravidla, jak jí předcházet, nebo ji zmírnit, natolik, abych netrpěla jako zvíře.

Raná péče je služba, která mi zachraňuje zbytky duševního zdraví. Služba terénní, která za vámi dojede až domů. Poskytuje ji více organizací. Když jsme čekali na diagnostické vyšetření u syna, mohla jsem si půl roku okusovat nehty, jestli je to dítě autista nebo není. Naštěstí mi asociací Apla byla nabídnuta návštěva Rané péče, což jsem samosebou přijala.

stetoskopVždy když jdeme ven si všímáme víc těch druhých než sebe samých a je to přirozená reakce. Při tom všímání si ostatních si můžeme uvědomit, že vidíme stále častěji obézní děti.

S příchodem chladného počasí se stále častěji objevují nachlazení a nejrůznější onemocnění u dětí. Nemusí to být však jen počasí, co má vliv na dětské zdraví, ale také imunita dětského organismu, která může být z nejrůznějších důvodů oslabena. Zaměříme se tedy na to, jak dětskou imunitu posílit, co pro to můžeme my jako maminky udělat anebo naopak, co bychom dělat neměly.  

Mít dítě jakéhokoli pohlaví je krásné, ovšem obě pohlaví přinášejí svá úskalí a mnohdy velmi bolestivá. Dnes se zaměříme na chlapeckou obřízku. Téma, kterému se muži vyhýbají a ženy se ho v souvislosti se svými syny bojí.

Vražedná nálada před menstruací podpořená parádním pupenem na bradě nebo celou sérií červených bolavých ozdob. Léčba? Tabulka čokolády na posezení, pytlík bonbonů, zákusky nebo snad u ledničky tajně lížete slazené zahuštěné mléko?

Většina z nás to zná. Zvýšená únava, svědění rtu, nepříjemné puchýřky, bolest, strup, zacelení a za chvilku zase od začátku. Toto nejsou jediné příznaky oparů a mnohdy si jich ani nevšimneme. Opar můžete dostat z "leknutí", ze stresu nebo jako následek oslabené imununity. Pojďme si teď o oparech něco více říct.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Paci paci

Paci paci pacičky,

táta koupil botičky a maminka pásek

za myší ocásek a babička plakala,

že mu nic nedala.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi