Dnes slaví: Sandra Zítra: Bartoloměj

Jako jediná redakce jsme mohli být při návštěvě Zuzany Belohorcové v Chráněné cukrárně Pojďte dál v Neratovicích. Tuto návštěvu paní Belohorcová uskutečnila ještě před svým plánovaným odletem do Miami kde žije většinu roku. Do cukrárny dorazila s dcerou Salmou (2,5r.), neteří Karolínou a svými rodiči. Již od svého příchodu působila velmi mile a vstřícně.

 

Účelem návštěvy bylo pomoci cukrárně Pojďte dál. Pro celou rodinu bylo nachystáno pohoštění i program, kterého se účastnili i klienti Občanského sdružení Pojďte dál pro které je cukrárna zřízena. Tito klienti mají lehké a středně těžké mentální postižení. Paní Belohorcová na sobě nedala nic znát a jednala se všemi velmi vlídně a přirozeně, stejně jako její doprovod.

Zatímco si holčičky hrály v dětském koutku, klienti se bavili s paní Belohorcovou o svých úspěších a činnostech které v rámci projektu Pojďte dál dělají. Evička se pochlubila svými medailemi z plavání a svým úspěchem na Olympiádě v Athénách loňského roku. Ondřej se skromně pochlubil svým úspěchem v soutěži Malování na kávu a Lenička předvedla jak se dělá jahodová grenadina, která byla skvělá a pochutnala si na ní nejen paní Zuzana, ale i malá Salma s Karolínou.

Později Honza s Jiřím a děvčaty nachystali do šálků mléčné pěny a předvedli jak se na ně maluje pomocí topingů. Zvědavost zvítězila a za chvíli malovali všichni včetně dětí. Krom tohoto se dostalo paní Belohorcové názorné ukázky dělání kvalitní kávy a vysvětlením rozdílů mezi jednotlivými druhy.

Malá Salma i Karolína se chovaly skvěle a v podstatě o nich nebylo ani slyšet. Vydržely těch pár hodin v cukrárně opravdu v klidu, obě se tvářily velmi spokojeně a užívaly si to. Bylo vidět, že rodina paní Zuzany je sehraný tým a když bylo třeba prarodiče okamžitě přebrali starost o vnučky a ona tak mohla věnovat svou pozornost klientům cukrárny.

Klienti připravili pohoštění z cukrářských výrobků které sami dělají a o to víc je těšilo, že je mohou předvést. Bezchybnou obsluhou a bezprostředním chováním si paní Zuzanu i její doprovod okamžitě získali. Což je dobře. Stále je málo míst, která by umožňovala zaměstnat lidi s postižením. Je třeba jim pomáhat a tato místa budovat. Doufejme, že zde začala spolupráce, která pomůže Chráněnou cukrárnu udržet dále v provozu tak, aby klienti s mentálním postižením z Neratovic a okolí mohli nadále pracovat a mít tak své místo ve společnosti.


 Z leva: Zuzana Belohorcová, Michaela Hložková, Libuška Procházková, Eva, Lenka, Jiří, Honza, Ondřej

Ve předu: Salma, Karolína

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Kašička

Vařila myšička kašičku,

na zeleným rendlíčku.

Tomu dala, tomu dala,

tomu dala, tomu dala.

A na posledního se nedostalo,

tak běžel do komůrky...

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi