Dnes slaví: Simona Zítra: Lucie

Jako jediná redakce jsme mohli být při návštěvě Zuzany Belohorcové v Chráněné cukrárně Pojďte dál v Neratovicích. Tuto návštěvu paní Belohorcová uskutečnila ještě před svým plánovaným odletem do Miami kde žije většinu roku. Do cukrárny dorazila s dcerou Salmou (2,5r.), neteří Karolínou a svými rodiči. Již od svého příchodu působila velmi mile a vstřícně.

 

Účelem návštěvy bylo pomoci cukrárně Pojďte dál. Pro celou rodinu bylo nachystáno pohoštění i program, kterého se účastnili i klienti Občanského sdružení Pojďte dál pro které je cukrárna zřízena. Tito klienti mají lehké a středně těžké mentální postižení. Paní Belohorcová na sobě nedala nic znát a jednala se všemi velmi vlídně a přirozeně, stejně jako její doprovod.

Zatímco si holčičky hrály v dětském koutku, klienti se bavili s paní Belohorcovou o svých úspěších a činnostech které v rámci projektu Pojďte dál dělají. Evička se pochlubila svými medailemi z plavání a svým úspěchem na Olympiádě v Athénách loňského roku. Ondřej se skromně pochlubil svým úspěchem v soutěži Malování na kávu a Lenička předvedla jak se dělá jahodová grenadina, která byla skvělá a pochutnala si na ní nejen paní Zuzana, ale i malá Salma s Karolínou.

Později Honza s Jiřím a děvčaty nachystali do šálků mléčné pěny a předvedli jak se na ně maluje pomocí topingů. Zvědavost zvítězila a za chvíli malovali všichni včetně dětí. Krom tohoto se dostalo paní Belohorcové názorné ukázky dělání kvalitní kávy a vysvětlením rozdílů mezi jednotlivými druhy.

Malá Salma i Karolína se chovaly skvěle a v podstatě o nich nebylo ani slyšet. Vydržely těch pár hodin v cukrárně opravdu v klidu, obě se tvářily velmi spokojeně a užívaly si to. Bylo vidět, že rodina paní Zuzany je sehraný tým a když bylo třeba prarodiče okamžitě přebrali starost o vnučky a ona tak mohla věnovat svou pozornost klientům cukrárny.

Klienti připravili pohoštění z cukrářských výrobků které sami dělají a o to víc je těšilo, že je mohou předvést. Bezchybnou obsluhou a bezprostředním chováním si paní Zuzanu i její doprovod okamžitě získali. Což je dobře. Stále je málo míst, která by umožňovala zaměstnat lidi s postižením. Je třeba jim pomáhat a tato místa budovat. Doufejme, že zde začala spolupráce, která pomůže Chráněnou cukrárnu udržet dále v provozu tak, aby klienti s mentálním postižením z Neratovic a okolí mohli nadále pracovat a mít tak své místo ve společnosti.


 Z leva: Zuzana Belohorcová, Michaela Hložková, Libuška Procházková, Eva, Lenka, Jiří, Honza, Ondřej

Ve předu: Salma, Karolína

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Princezna na bale

Princeznička na bále,

poztrácela korále.
Její táta, mocný král,
Honzíka si zavolal.
Honzíku, máš namále,
přines sem ty korále!
Honzík běžel na horu,
nakopal tam bramborů.
Vysypal je před krále.
Nesu vám ty korále!
Větší už tam neměli,
snědli je už v něděli.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi