Dnes slaví: Slavomír Zítra: Zdeněk

Blíží se čas Velikonoc a s nimi i barvení vajíček a pečení cukroví, při kterém budete potřebovat spoustu vajec. Využijete žloutky i bílky a skořápky vyhodíte do koše? Omyl! Letos využijete i je a uvidíte, že už je nikdy nevyhazovat nebudete.

  

1. Pleťová maska

Po pečícím maratonu si vychutnejte zasloužený relax s pleťovou maskou. Dobře omyté vaječné skořápky rozmělněte na jemný prášek a smíchejte ho s rozšlehaným vaječným bílkem. Naneste na pleť a nechte dobrou půlhodinku působit, poté vlažnou vodou smyjte. Vaječné skořápky jsou bohaté na vápník a minerály, díky kterým Vaši pleť oživí, vypne a rozjasní.

 

2. Přírodní drátěnka

Připálil se Vám během vaření hrnec a nemáte doma zrovna po ruce drátěnku? Žádný problém. Použijte rozdrcené vaječné skořápky, které spolehlivě a snadno odstraní připáleniny a nečistoty ze dna hrnce.

 

3. Hnojivo

Už nemusíte kupovat drahé hnojivé tyčinky a prostředky. Do květináčů nebo záhonků na zahradě přidejte rozdrcené skořápky a promíchejte je se zeminou. Obsahují uhličitan vápenatý a také působí proti slimákům a škůdcům.

 

4. Doplněk stravy

Je velice důležité doplňovat vápník. Nemusíte však kupovat drahé preparáty v lékárně, ale udělat si svůj vlastní vápníkový doplněk stravy. Skořápky dobře omyjte pod tekoucí vodou, vyskládejte na plech a dejte péct do vyhřáté trouby na 180°C, přibližně na 15 minut. Tím se skořápky zbaví bakterií a zkřehnou. Takto upravené skořápky rozemelte v hmoždíři na jemný prášek a prosejte přes sítko. Výsledkem bude jemný, bílo-hnědý prášek, který můžete přidávat v malé dávce (na špičku nože) 3x denně do potravin bez tuků, například do medu nebo ovocných a zeleninových šťáv.

 

5. Čistič termosek a úzkých váz

Určitě to znáte. Váza nebo termoska s úzkým hrdlem se velice špatně čistí. Do nádoby, kterou potřebujete vyčistit, dejte nahrubo rozlámané skořápky, přidejte trochu vody a s nádobou pohybujte. Skořápky se postarají o vyčistění nečistot a usazenin.

 

6. Dekorace

Pokud se nám při vaření a pečení podaří udržet alespoň polovinu skořápky v celku, můžete z nich udělat různé dekorace. Přidáním vosku a knotu z nich můžou být svíčky, můžete je použít jako miniaturní květináčky na malé rostlinky, nebo jimi ozdobit věnec na sváteční velikonoční stůl.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Cesta do školy

Co si o mně šuškají

cestující v tramvaji?

Proč se smějí v jednom kuse

cestující v autobuse?

Diví se mi kolemjdoucí

psi i kočky, ba i brouci.

Údivem mi brada spadla

při pohledu do zrcadla.

Rozespalá po ránu

do školy jdu v pyžamu.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi