Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

pan bramboraZabavit děti není mnohdy jednoduché, zvlášť když je jedno starší než to druhé. Většinou je ten menší ještě moc malý na to aby hrál nějakou hru s velkým sourozencem, ale pár jich přece jen je. Jen se prckovi, trochu upraví pravidla dle jeho dovedností.

 

1. Zajíc v pytlizajíc v pytli

Hra kterou jsme poznali na logopedii, nakonec se mi i povedlo sehna ti domů. Součástí krabice jsou kartičky s nakreslenými obrázky běžných věcí. K tomu jsou tam všechny ty nakreslené věci vyřezané z tvrdého kartonu. Dítě má za úkol jednotlivé věci vzít, pojmenovat, dát na místo kam patří, přesně jak tam patří. Takže ten menší může jen hledat stejnou věc, ten větší zvládne toto všechno najednou. Chválím tvrdý karton.

2. Navlékej a nečekej!

Velké korále o velikosti pinpongových míčků v několika barvách, 3 provázky, kartičky s namalovanými kuličkami od 2 do cca 7 a přesýpací hodiny. Dítě na začátku učte jen navlékat ty korálky. Časem může zkoušet hledat korálek stejné barvy jako je na kartičce a ten na šňůrku navléct. Postupně se zvyšuje úroveň počtem kuliček na kartičce. Pro opravdové profíky jsou potom ty přesýpací hodiny, které odměří čas do kdy musí být korálky navlečeny. Hodiny se prakticky hned vysypaly, ale lze si za pár korun sehnat jiné.

3. Baby animal

Zvířátka, z tvrdého kartonu, která jsou rozpůlená na dva dílky do sebe zapadající jako puzzle. Dítě má složit správně zvířátko. Trénuje se motorika a poznávání věcí, ale i řeč. Tady opět musím pochválit tvrdý karton. Baby animals patří do celé série vzdělávacích her pro děti Baby Genius a k nám je dováží Epline.cz. 

4. Mozajka

Bílá podložka, průhledná krabička a v ní cca 1,5cm velké barevné hříbečky. Tyto hříbečky se zapichují do bílé podložky, je možné s nimi dělat různé tvary. Zvládne i dítě 1,5 roku. Podložka něco vydrží je dost pružná, kupodivu něco snese i průhledné plastové pouzdro na hříbečky.

pan brambora5. Zažehlovací korálky

Dělá se jich několik velikostí. Pokud budou děti pracovat pod dozorem nemělo by se nic stát. Korálky maxi jsou cca 1cm velké. Jsou barevné a dávají se na speciální podložky, které mají hroty. Na každý hrot přijde jeden korálek. Ve finále korálky přežehlíte a po vychladnutí je můžete někam zavěsit. Děti to baví a rády se dívají na to co vyrobily. Položky jsou kvalitní a pevné, Pozor, ale na výběr. Vždy musí být vhodná podložka k určitému druhu korálků. Takže pokud berete korálky Maxi musí být Maxi i podložka.

6. Farma

V krabici je hned několik her. První jsou kartičky které jsou rozděleny na dvě části, opět puzzle skládání. Přiřazují se k sobě správné věci. Další je pexeso a potom kartičky se zvířátky, jejich obydlími a tím co jedí. Počet her je dost variabilní. Snad jediné co bych vytkla je měkký karton.

7. Pan Brambora a paní Bramborová

Kdo by neznal pana Bramboru. Hnědá brambora s příslušenstvím zle koupit dnes již v každém hračkářství, tedy většinou. Pan brambora a paní Bramborová mají mnoho podob. Děti se učí části „těla“. Mají za úkol dát na správná místa oči, uši, ruce, nohy, čepici apod. Toho příslušenství je opravdu hodně, takže můžete mít paní Bramborovou, Pana bramboru originál, nebo jako kovboje Woodyho a Buzze z kultovní animované pohádky Příběh hraček – Toy story. Výhodou je, že veškeré příslušenství krom, bot se vejde do brambory, která má na zádech dvířka do vnitřní duté části. Chválím plast ze kterého je to vyrobeno, vydrží opravdu hodně.

 

Zdroje fotografií: www.granna.cz, www.disney.com

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Vláček

Jede vláček motoráček, uvnitř sedí malý dráček.

Jezdí tam  a zase zpátky, hledá cestu do pohádky.

Kdy ji najde, to sám neví, tajný signál se mu zjeví.

Pořád čekat lehké není. Samou nudou zuby cení.

Stýská se mu, chtěl by domů. Velké slzy roní k tomu.

Vláček troubí – co se děje? Napětím se celý chvěje.

Bude tunel, černá díra. Tajné dveře otevírá.

Slunce zmizí nakrátko, už jsem doma, pohádko.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi