Dnes slaví: Brigita Zítra: Sabina

Slíbila jsem téma těhotenských nevolností, tak jdeme do toho. Záměrně píši těhotenské nevolnosti, neb termín ranní nevolnosti dle mého vymyslel nějaký chlap, kterému bylo špatně tak maximálně z kocoviny.

Ony totiž s ránem dost často nemají nic společného, neb Vás přepadají v kteroukoliv denní dobu a občas máte pocit, že vlastně trvají non stop. Vracím se k tomu, že chlap tyto stavy jen sotva kdy pochopí. Vzpomínám si na chvíli, kdy i můj milovaný manžel prohlásil něco o tom, zda si to jen nevsugerovávám, neb jsem začala odbíhat na toaletu takřka současně s pozitivním těhotenským testem. Měl štěstí, že kvůli malému synovi, máme z dosahu ostré a nebezpečné věci. Ve chvíli, kdy je vám špatně už jen při pohledu na jakoukoliv potravinu, či dokonce po trošce vody, kdy stačí cítit cokoliv, co se Vašemu nosu nelíbí…, tak teorie silné sugesce je opravdu jen pro odvážné, ač jsem jinak vcelku mírumilovný tvor. No zanechala jsem myšlenky na pomstu a vydala se shánět zázvorová lízátka. První zklamání bylo, že je nemají zdaleka ve všech lékárnách. To druhé, že už mi nezabírají ani těch pár týdnů jako v prvním těhotenství. Naopak se mi i z nich začal zvedat žaludek. Tak se mi zdá, že to mé první těhotenství, jakkoliv se zdálo složité, bylo vlastně jednoduchý nácvik. Vzpomínám, jak se mi zdálo komplikované, dorazit do práce. Cesta hromadnou dopravou a pěšky - denně tři hodiny. Cestou několik záchytných bodů, právě kvůli těhotenským nevolnostem. Uvažovala jsem i, zda se nezeptat na možnost pernamentky na veřejných toaletách. Nakonec ale vždy šlo velmi hodné a chápavé paní vedoucí říci, že zrovna dnes nejsem schopna dolézt do práce a pokud se to jen trochu zlepší, zapojím se do procesu u domácího počítače. No ale zkusili jste říci ročnímu batoleti,: „Synku drahý, mamince je dnes nějak špatně, vstáváme až za tři hodiny a plínku si vyměň sám, protože to už její žaludek nezvládne?“ Vyzkoušet to mohu klidně za vás, ale v úspěch nevěřím. To raději budu doufat, že mi třeba nebude špatně celých 9 měsíců jako minule. A to je právě na tom všem asi to nejdůležitější. Víte, že nevolnosti určitě jednoho dne skončí - nejpozději v porodnici. A mám závěrem těch dobrých zpráv více. Můžete být ta šťastná nastávající maminka, která zná tyto potíže jen z teorie, mám okolo sebe také pár takových. Další dobrá zpráva je, že i když se Vaše tělo rozhodne poskytnout Vám všechny těhotenské příznaky, nevolnosti s velkou pravděpodobností budou odeznívat koncem prvního trimestru. A navíc věda pokročila a netřeba se spoléhat na zázvorová lízátka. Existují čípky, které prý umí pomoci. Osobní zkušeností vám posloužit nemohu, sice mi byly doporučeny, ale mám nějak vrozenou nedůvěru v chemii. Zkusit ulevit svému tělu můžete i jablkem nebo nanukem. (U mě tedy vedou vodové ovocné nanuky.) A hlavně na rozdíl od té nevolnosti po kocovině, máte se přece na co těšit. S usínajícím miminkem v náručí už si ani nevzpomenete, že vám také bylo kvůli němu špatně. 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Zuzka

Zuzka, Zuzka zubatice, zuby má dva a nic více,

Zuzka, Zuzka Havlíků zuby má jak z perníku.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi