Dnes slaví: Miluše Zítra: Dominik

V minulém díle jsme se dozvěděli, co to vlastně stavebnice Magic Nuudles je. Dnes se podíváme, co by se z této skvělé stavebnice dalo vytvořit.

 

Fotorámeček z křupek

Nalepte na tvrdý papír nebo doprostřed papírového talíře fotografii a nechte dítě ji orámovat válečky a nazdobit. Ke zdobení slouží kukuřičný papír, který lze nastříhat na tvary či okvětní lístky, jen navlhčíte na houbičce a hned přitisknete na papír.

1+1 se rovná 2

Pokud zrovna procvičujete s dítětem číslice, tvary, písmena ..... nakreslete na papír třeba velký trojúhelník a čtverec nebo písmeno A, číslici 3 a dítě ji podle šablony vylepuje válečky. Lépe si tak zafixuje danou věc, která mu dělá problém.

Planeta Země nebo rovnou celá hvězdná soustava.

Ze starých novin vytvořte pevnou kouli, kterou pokryjete válečky

Loutky na ruku z pytlíku.

Na papírový pytlík si podle fantazie vytvořte maňáska pomocí kukuřičných válečků, zamračený či veselý obličej, zvířátka a jiné.

Pohádkové tvoření

Přečtěte dětem pohádku a nechte je vytvořit něco, co patří k příběhu. Uvidíte, jak vás děti překvapí svou bujnou fantazií. 

Pracovní listy pro nejmenší

Pro menší děti použijte pracovní sešit, do kterého děti pouhým navlhčením válečků na houbičce lepí na předtištěný papír a vytvářejí krásné koláže. Pozadí obrázku mohou děti domalovat pastelkami. 

Ekologie

Naučte své děti být ohleduplnější k přírodě a ukažte jim, co se stane s plastovými odpadky v přírodě a naopak s plně recyklovatelnými, s biologicky odbouratelnými nezatěžujícími přírodu. Do 3 kyblíků nasypte s dětmi hlínu. Do prvního zahrabejte kousky papíru nebo noviny, do druhého hrst kukuřičných válečků a do třetího třeba plastovou lžičku nebo plastový kelímek. Nechte děti zalévat tyto kyblíky či květináče po dobu 5 dní. Potom se podívejte a zjistěte, co se vlastně stane s materiály a jaký to má vliv na přírodu.

Inspirace navíc

 

 

Spoustu zábavy a krásně prožitý tvořivý den vám přeje Jana Krutilová (www.stavebnicehračky.cz)


 

Nezapomeňte na naši soutěž s touto stavebnicí.

Více informací naleznete na této adrese: http://www.nejenmaminkam.cz/soutez-1

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Tři říkanky pro Ondráška-Raráška

Liška na nás číhá v houští
zmije v lese jedy pouští
medvěd bručí za pařezem
seřežem je jedním řezem

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi