Dnes slaví: Slavomír Zítra: Zdeněk

"Sedláček rozsívá, ptáček za ním sbírá. Sej, sedláčku, hodně hustě, ať za tebou pěkně roste pšenička zelená.“ (lidová z jižních Čech) Ano, máme zde další z řady tvořivých článků, tentokráte na téma jarní zeleň pro děti.

 

K jaru patří setí. Jak ho dětem (třeba městským) přiblížit zábavnou formou? Báječně se k tomu hodí osení. Dá se sehnat v květinářství pod názvem „Velikonoční osení“. Osení se zasadí do misky a pravidelně se zalevá. Osení roste přímo před očima a snad proto pozorování baví i menší děti (není třeba tolik trpělivosti) – po 7 dnech má být 10 cm vysoké.

Několik nápadů k setí osení:

  • Semínka můžeme zasadit do průhledné plastové misky. Můžeme se pak dívat, jak semínka klíčí a proráží si cestu. Pokud misku zvedneme, jde dobře vidět, jak přibývají kořínky.
  • Dalším typem je vyrobit do osení zápich ze špejle. Pokaždé když osení povyroste, můžeme udělat na špejli čárku a k tomu připsat na papír datum. Budeme mít tak mnohem lepší přehled, jakou rychlostí osení roste.
  • Moc hezky také vypadá, když se osení zasadí do skořápky od vajíčka. Jednak je to pěkná dekorace a druhak to může sloužit jako názorná lekce botaniky. Ze skořápky se dá trávový trs dobře vyjmout a ukázat dítěti kořenový systém. Lze také zajímavě pohovořit s dětmi o tom, že vlasové kořínky kopírují tvar nádoby, v níž vyrostly (Blakeová, N. 2003:73).

My jsme náš ječmínek vysadili s dětmi letos 23. 3., od té doby ho pořád sledujeme, zaléváme, dozdobujeme. :-). Nás setí jednoduše chytlo – vždyť po dlouhé zimě je rychlým a krásně zeleným poslem jara.

Více zde: http://www.casprodeti.cz/products/jak-nam-roste-jecmen/

Krásné sázení přeje Petra (Casprodeti.cz).

 

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Zebra

Na co zebra doma má

dvě tři trička s proužkama?

Když přebrodí někde říčku,

nechce běhat v mokrém tričku.

Na to zebra doma má

dvě, tři trička s proužkama.

 

Na co zebra doma má

dva tři svetry s pruhama? 

Když roztrhá jeden v křoví, obleče

si klidně nový. 

Na to zebra doma má

dva tři svetry s pruhama

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi