Dnes slaví: Anežka Zítra: Kamil

Před nedávnem jsem při brouzdání netem natrefila na komentář vztahující se k cvičení pomocí videí. Nakonec jsem našla řadu diskuzí vztahující se pouze k jednomu webu. Rutina.cz. Říkala jsem si, že to bude něco co mohu vidět na YouTube každý den. Opak byl pravdou.

Mladá maminka, která tato videa natáčí, pomocí svého cvičení nejen zhubla, ale ještě k tomu vede další stovky lidí, možná i mnohem více, k pravidelnému cvičení a lepšímu životnímu stylu. Maruška, jinak jí nikdo neřekne, je zářným příkladem starého úsloví "Když se chce, všechno jde". Dokazuje to dnes a denně svými videi, radami i zajímavými tipy na svých stránkách Rutina.cz. Lidé se na ni obracejí s důvěrou a vždy se jim dostane odpovědi. Zde máte slíbený rozhovor.

 

Dobrý den Maruško, děkuji, že jste souhlasila s rozhovorem. Je spousta maminek, které byste mohla inspirovat svým přístupem a odhodláním se sebou něco udělat. Obdivuji Vaši sebekázeň. Vezmeme to celé hezky od začátku.

Někdo je celou dobu těhotenství v pořádku, někdo ho musí proležet. Jaké bylo Vaše těhotenství?

Obě těhotenství proběhla bez problémů, až na občasné nevolnosti v prvním trimestru, ale to je běžné. Druhé bylo rozdílné v tom, že už nebyl čas a prostor vnímat ho, jelikož mne v tu dobu zaměstnávala velmi akční Maruška. Bylo jí teprve 6 měsíců, když jsem zjistila, že jsem znovu a plánovaně těhotná.

Víme, že máte děti. Na svých stránkách píšete, že jste přibrala při těhotenství, což je normální vlastnost těla. Myslíte si, že v době těhotenství můžete ovlivnit přibývání na váze nějak více?

Věřím, že ano a to sebekontrolou a sebekázní, kterou jsem absolutně postrádala. Navíc mi druhý a nejvíc pohodový trimestr vyšel právě na Vánoce a to mé vůli nijak nepřispělo a úplně jsem rezignovala nad kontrolou jídelníčku. Myslím, že by se ani v těhotenství nemělo nic přehánět a naopak se soustředit na vyváženou a pravidelnou stravu, která prozpívá matce i dítěti.

Po porodu řadě žen kila navíc zůstanou. Něco zůstane na porodním sále a pak v porodnici těsně po porodu. Část se zhubne během kojení. Některé ženy jsou rychle na svojí váze před těhotenstvím jiné to nemají dáno a váha se jim urputně drží na vysokých číslech. Jak jste to měla Vy?

Já byla nešťastná. V porodnici jsem nechala jen 4 kila a domů odcházela s 12ti kily navrch než před otěhotněním. Ještě ke všemu jsem na pokoji ležela s maminkou, která vypadala tak fit a úžasně, a to mi na sebevědomí nedodalo. Když jsem začala cvičit 5 měsíců po porodu, měla jsem 4 kila dole jen kojením a nastal moment, kdy to dál už „samo“ nešlo. Postupně jsem cvičením shazovala kilo měsíčně a za nějaký čas drobnými kroky upravila i jídelníček. Není vždy jednoduché vydržet, ale věřím, že každý zdravý jedinec může pravidelným pohybem a vhodnou životosprávou nejen zhubnout, ale zdravou váhu tak udržet napořád.

Hodně žen by cvičit chtělo, ale nemají čas, peníze nebo náčiní. Já jsem zářným příkladem. Roky se k tomu dokopávám a pořád to nevychází. Co Vám dalo ten první impulz k tomu „Chtít zhubnout“ ?

Prvním impulzem byl právě pohled do zrcadla a nemotornost, kterou jsem díky nabraným kilům oplývala. Všechny ty přidané hodnoty cvičení a kondice, kterou nyní mám, mě tehdy nezajímaly a přitom je právě dnes nejvíc oceňuji – tu sílu, vitalitu, energii, vytrvalost a i dobrou náladu, tím mě cvičení obohatilo asi nejvíce.

Při hubnutí je důležitá i podpora okolí a motivace. Dostávalo se Vám toho od Vašeho okolí? Co Vám řekli na Vaši snahu cvičit a zhubnout?

Mám asi v životě štěstí na rodinu a lidi kolem sebe. Nejen, že mne podporovali, ale nešetřili pak lichotivými komentáři, jak skvěle po dvou dětech vypadám. To asi namotivuje každého pokračovat. Manžel, který je mi s dětmi nejbližší, je asi tou největší oporou, protože občas zkousnul nějaké to nové a třeba ne zrovna povedené jídlo, když jsem různě experimentovala. Prostě vzal kečup a sůl a bylo vyřešeno. Děti si zvykají už od malička, to je výhoda, ale svíčková od babičky je svíčková od babičky;)

Zajímalo by mne, zda se k Vám přidal někdo z rodiny. Strhla jste někoho kdo by to dělal s Vámi?

Moje setra cvičí dle mých videí a snaží se i lépe stravovat. Chodí si pro rady a tak. Mamince jsem na požádání udělala cvičební plán přímo na tělo, ale netuší, kam ho založila :-)

Máte krásné stránky, které pomáhají mnoha lidem v odhodlání cvičit. Co Vás přivedlo na ten nápad?

Říkala jsem si, že bude asi spousta takových jako já, kteří chtějí zhubnout, být aktivní a začít něco dělat. Jen nevědí jak na to, nebo mají jiné důvody jako finanční prostředky, málo času apod., které jim brání ve startu. Vůbec jsem netušila, že to chytne tolik lidí, ale doufala jsem, že když alespoň pomůžu stovce, bude to veliký úspěch a zadostiučinění za ten čas a energii, kterou do toho s manželem vkládáme.

Lidé ve Vás mají oporu a inspiraci. Neuvažovala jste o tom, že se tomu budete věnovat profesionálně?

Nikdy neříkám nikdy. Zatím se chci věnovat stránkám a rodině naplno a pak uvidím, co čas přinese. Kdyby mě cvičení dostatečně uživilo, nebránila bych se tomu. Dělat to co mě baví a čím žiji, by bylo skvělé, ale pořád zůstávám nohama při zemi.

Co je Vaším snem?

Nejsem ten typ, co by tolik vyhlížel do budoucna. Bohužel nebo bohudík si tak užívám toho, co nyní mám. Proto mým snem, kromě těch ne pro každého běžných věcí jako je zdravá a funkční rodina, je nyní navíc i to, když mé cvičení obohatí někoho alespoň z půlky jako mě, pomůže někomu zhubnout, dostat se do kondice, nebo jen zpříjemní den - už jen to je splnění jednoho snu. Co víc si pak přát? Asi jen jediné, aby vše dohromady vydrželo velmi a velmi dlouho.

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Alenka a šnek

Užasla Alenka všecka,

uviděla prvního šnečka.

"Maminko, mámo, co to tu ujíždí samo?

Autobus pro pány mravence?"

To jsme se nasmáli Alence.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi