Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Darina HubáčkováDámy, co rády nosí originální kabelky, se o Darině Hubáčkové již mohly dozvědět z internetu nebo od kamarádek. A kdo ji ještě nezná, tak ten se o ní dozví dnes v rozhovoru pro náš magazín. Dara Hubáčková je maminka, která se rozhodla při mateřské kreativně tvořit a pustila se do výroby originálních kabelek a doplňků pro ženy. Založila společnost Dara bags. Nyní o ní můžete číst v tisku i na internetu a přitom sledovat růst její firmy. Co vše se skrývá za jejím úspěchem, jak se jí daří sladit rodinu s prací a kde bere nápady?

  

Dobrý den Daro,

děkuji, že jste si udělala čas na tento rozhovor. O Vás se již napsalo mnohé, o Vašich kabelkách ještě více, a stala jste se inspirací pro řadu žen, maminek, které uvažují, zda se vrhnout do víru podnikání, nebo raději ne. Začneme tedy trochu od konce. Kdybyste se měla znovu rozhodnout, šla byste do toho znovu?

Určitě ano. Sice mě to stálo velké nervy, spoustu práce a úsilí, ale zase na druhou stranu je to úžasná zkušenost. Spousta maminek na mateřské dovolené si stěžuje, že na nic nestačí. Večeře a obědy od babičky a honem rychle nakrmit dítě, aby se stihla večer televize. Já jsem od přírody mimořádně aktivní tvor, nemohla bych jen tak sedět doma a čekat, co se stane. Ono by se nejspíš také nemuselo stát nic. A to je hrozná představa. Všechno jde, jen když se chce. Dámy, pokud zvažujete, zda při mateřské podnikat, běžte do toho. Ano, najdou se lidé a instituce, co vám budou házet klacky pod nohy, ale těch se nesmíte bát! Buďte silné, hrdé a běžte si za svým snem.

 

Dara bagsKaždý dělá chyby a jistě i Vy si postupně uvědomujete, že jste něco mohla udělat lépe. Je něco, co byste v průběhu svého podnikání změnila?

Naštěstí jsem neudělala jednu velkou chybu. Nesložila jsem ruce a nezačala si stěžovat, jak je ten život těžký, že Šimonek (syn) pořád pláče, že je nemocný, že musím nastěhovat kabelky do auta a jet na veletrh přes půl republiky. Ono stěžovat si, to je mimořádně jednoduchá věc. Já mám ráda výzvy, ráda se dívám za horizont. Jestli bych něco v průběhu podnikání změnila? Nic takového si teď neuvědomuji, veškerý vývoj značky i firmy byl krásně hladký, vše bylo přesně tak, jak být mělo. Nic překotného, nic ze dne na den, žádná rychlokvaška. Všechno máme ve firmě poctivě vydřené.

 

Ví se o Vás, že si návrhy kabelek a designů děláte sama. Máte k tomu vzdělání, zkušenosti a evidentně i hodně šikovné ruce. Kde se inspirujete?

Je to tak: návrhy střihů dělám sama, vždy je ale konzultuji s naší mistrovou – paní Jarkou, ona zná možnosti konkrétních materiálů, ví, jak se který materiál bude ve střihu chovat. A kde beru inspiraci? Nejčastěji od svých kamarádek a zákaznic. Samozřejmě studuji i práci jiných návrhářů, především těch zahraničních, v Česku nikdo kabelky v takovém rozsahu sám nedělá. Když ano, je to buď produkce z kůže, kde jsou jisté tvarové mantinely, nebo je z toho cítit můj vlastní rukopis. To prosím neberte nijak zle, ale je zvláštní, kolik značek kabelek vzniklo po usazení Dara bags na trhu. Většina z nich se ale bála vlastních nápadů a rychle zase zanikly.

 

Jak časově náročná je jedna kabelka nebo peněženka? Než ji vymyslíte, namalujete návrh, ušijete prototyp a než jde do prodeje?

Než se uvede do prodeje nový produkt, tak to může zabrat i několik měsíců. Nejtěžší jsou malé věci, kde často hledáme nové technologické postupy konstrukce. Návrh trvá tak týden, pak proběhnou konzultace s paní mistrovou, ušije se první prototyp, ten se testuje, připomínkuje, další kousky jsou již odladěné a může začít zátěžový test, kdy produkt nosíme a schválně přetěžujeme. A v třetí fázi už jede běžná výroba – nafocení produktu, nahrání na e-shop, otextování, nacenění, promo… Pak už můžeme prodávat.

 

Darina HubáčkováMáte malého syna a někde jste psala, že jste začala s kabelkami v době, kdy jste ho čekala. Chápu proč zrovna kabelky, peněženky a taštičky. Zajímalo by mě, jak moc pro Vás bylo těžké dát dohromady péči o dítě a svou práci?

Bylo to hodně těžké. Vlastně stále je, ovšem to k tomu tak nějak patří. Šimonek půjde za chvilku do školy, takže začnou úkoly a učení. Ze začátku firmy jsem byla na všechno sama, nyní mám všechny úkoly možnost přerozdělit v případě potřeby, vím, že se můžu na kohokoliv ze svých kolegů spolehnout.

 

Ženy to obvykle mají těžší než muži. Musí skloubit rodinu i práci. Děti jsou nemocné po nástupu do školky a dost často jsou více doma než ve školce. Jak moc Vám byla oporou Vaše rodina?

Rodina mi byla velkou oporou, bez nich bych nebyla tam, kde jsem. Jako svou rodinu beru i nejbližší spolupracovníky, ti mi pomáhají každý den.

 


Podle toho, co se o Vás píše, jste dost akční člověk. Máte vůbec někdy čas sama na sebe? Jaké máte zájmy, když zrovna nešijete nebo nejste se synem?

Ale to víte, že mám. Bez času sama na sebe bych nemohla fungovat. Potřebuji být občas sama, zajít si na pěkný film, do divadla, na výlet… Poslední dobou jsem si zamilovala cestování, naposledy jsem byla v Paříži, moje nejmilovanější město! Také zbožňuji hory… Běhání, to je teprve moje vášeň, skvěle si vyčistím hlavu, myslím jen na svůj vlastní dech a tlukot srdce, na nic víc.

 

Čtou nás hlavně maminky s dětmi a jak jsem uvedla na začátku, možná právě teď některá z nich uvažuje, zda se do podnikání pustit. Co byste takové mamince poradila?

Běžte do toho a podnikejte. Nebojte se, všechno jde zařídit, vše jde dopředu naplánovat. Jenom se nesmíte bát a sedět v koutě se založenýma rukama.

 

Informace a přehled kabelek můžete nalézt na stránkách značky Dara bags: https://darabags.com

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Koťátko a sluníčko

Hrálo si koťátko na trávníčku,

sahalo pacičkou po sluníčku.

Sluníčko upletlo zlatý pásek,

tahalo koťátko za ocásek.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.cz



Joomla Extensions powered by Joobi