Dnes slaví: Olga Zítra: Bořek

V poslední době se cestování stává jednou z neoblíbenějších činností nejen během letního období. Rodinná dovolená u moře začíná být téměř standardem a pokud mají lidé možnost, navštíví některou z lákavých zemí alespoň díky eurovíkendům, které jsou z mnoha důvodů absolutním hitem – jsou levné, nápadité a umožňují nám poznat vzdálené země za plné spolupráce průvodců a cestovních kanceláří.

Čím více je nám cestování umožňováno, tím více nás láká a netýká se to pouze bezdětných žen a mužů nebo rodin s většími dětmi. Díky přizpůsobivosti jednotlivých společností se dá v dnešní době velmi pohodlně cestovat i s malými miminky.

Připravte se na let s dětmi

Letecká doprava je přitom ze všech dostupných možností pro cestování nejvhodnější. Autobusem je cestování s malými dětmi téměř nemožné a s vlastním automobilem se většina rodin odváží cestovat pouze do sousedních zemí. Aby byl let s vaším drobečkem opravdu bezproblémový a příjemný pro všechny zúčastněné, připravte se na něj již dopředu. 

  1. Konzultujte nejprve plánovaný let s dětským lékařem. Ve většině případů letecká doprava nezpůsobuje žádné potíže ani dětem mladším dvou let. Každé dítě má ovšem jiné požadavky na komfort a rozhovorem s dětskou lékařkou rozhodně nic nezkazíte. 
  2. Při rezervaci letenky upozorněte na skutečnost, že budete cestovat s dítětem mladším dvou let a upřesněte jeho věk. Některé letecké společnosti poskytují pro tyto děti výrazné slevy a také vám vyhradí pro vaše dítě místo. Své dítě můžete mít během cesty upevněné na klíně pomocí speciálních pásů nebo je můžete umístit do speciálních cestovních sedaček pro miminka. 
  3. Pokud budete mít během letu své miminko na klíně, upozorněte pro jistotu na tuto skutečnost cestujícího před vámi. Mohlo by se totiž stát, že by sklopil svoje sedadlo bez upozornění, což by mohlo zapříčinit zbytečné zranění vašeho dítěte. Některá letadla proto vyhrazují sedadla pro matky s malými dětmi v první řadě.
  4. Své dítě do letadla vhodně oblékněte. Většinou postačí bavlněné tričko nebo body bez rukávů a tenké dupačky nebo tepláčky. Pro případy, kdy bude v letadle chladněji, si připravte do příručního zavazadla teplejší ponožky a teplou přikrývku.  
  5. Přebalte své dítě těsně před odletem, ať to je či není potřeba. Minimalizujete tak riziko zbytečného zápasení s plínkami na malých záchodech v letadle. Samozřejmě si ale plenky i tekutiny pro dítě přibalte – pro všechny případy. Tekutiny pro dítě spadají do výjimky povolených potravin, které si lze vzít s sebou do letadla. Budete ovšem vyzváni k ochutnání této tekutiny, aby nemohlo dojít k propašování nebezpečných látek na palubu letadla. Kojit samozřejmě můžete kdykoliv během letu. Pro ohřátí mléka nebo přebalení dítěte požádejte o pomoc personál, který vám v ohledech týkajících se dítěte velmi ochotně pomůže.

Pokud cestujete s větším dítětem, budete mít jistě i jiné starosti, než je krmení a přebalování.

Zabavit dítě během dlouhé cesty není nikdy snadné. Rozhodně neuškodí zakoupit před odletem novou hračku, kterou dítě nezná a se kterou si může v letadle hrát. Lego stavebnice rozhodně vaše dítko neukonejší, pokud se začne v letadle nudit. S sebou do letadla můžete také přibalit jeho oblíbené knížky, které mu můžete předčítat. Různé hračky jsou také k dispozici přímo na palubě letadla, pokud by ty vaše již dítě omrzely. 

Se změnou tlaku v letadle se nejlépe vypořádají právě menší děti, kterým k vyrovnání tlaku pomáhá cumlání dudlíku. Časový posun může být pro dítě mírně chaotický, zvláště v případě spánkového cyklu. Vesměs zvládají děti i dálkové lety mnohem lépe než dospělí. Pokud budete mít štěstí, vaše děti většinu letu prospí a nebudou téměř vědět o tom, že vůbec nějakým letadlem letěly. Rozhodně se ale připravte na všechna možná rizika. I ty nejhodnější děti, o kterých nevíte doma celý den, mohou v letadle propuknout v hysterický pláč nebo být rozmrzelé. 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Alenka a nádraží

Alenko,pozor, auto houká,

na něm v pytlích bílá mouka.

Auto mouku rozváží

po celičkém nádraží.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi