Dnes slaví: Ilona Zítra: Běla

Vánoce nám skončily. Všichni (včetně našich dětí) jsme plní dojmů z prožitých svátků. Také ale zjišťujeme, že kalhoty se nám v pračce nějak srazily a do schodů funíme jako parní lokomotivy. Delší část zimy je teprve před námi, tak hurá ven užít si zimních dnů.

Momentálně nám sice počasí příliš nepřeje – do ideální zasněžené krajiny má pohled z okna opravdu daleko, ale to nás nemůže odradit. Je spousta aktivit, které lze v zimě ve sněhu nejen s dětmi provádět.

Nejjednodušší a finančně nejméně nákladné jsou procházky. Děti by měly chodit ven za každého počasí. Pokud je k tomu i napadený sníh, můžeme túru oživit: Co takhle postavit si sněhuláka. Neomezujte dětem jejich fantazie dospěláckými poučkami, že sněhulák má přece tělo ze tří koulí a místo nosu mrkev. Můžete s dětmi postavit Šreka, Kung-fu pandu, nebo co děti jen napadne. Můžeme také pomoci dětem vybudovat sněžný domeček.

Oblíbeným zimním sportem je v našich krajinách běžkování. S malými dětmi je nutné se obrnit trpělivostí a nepodcenit oblečení. Děti bývají většinou svéhlavé a vytrvalé a chtějí lyžovat a lyžovat a lyžovat. Pomalými krůčky se snaží osvojit si lyžařskou techniku. Rodič musí vytrvale dohlížet a snažit se nějak zahřát.

Finančně náročnější jsou pak sjezdovky. Úplným začátečníkům se vyplatí alespoň základní lekce v lyžařské škole. Děti na svahu bývají mnohem odvážnější než leckterý dospělý, proto je nutné na ně dávat obzvláště pozor a v žádném případě nepodcenit ochranné prvky.

Dětem se bude dozajista velice líbit snowtubing. O co se jedná? Na velké gumové duši sjíždíte připravenou dráhou z kopce dolů. Bez rozdílu věku se můžete na takovéto akci dosyta vyřádit.

Méně známým zato čím dál oblíbenějším sportem je snowkiting. Jedná se v podstatě o to, že se na prkně necháte pomocí draka táhnout větrem po zasněžené pláni. Zkušenější dokážou i různé skoky a další parádičky. U tohoto sportu je pro začátečníky bezpodmínečně nutný instruktor.

No, a když vás přestanou různé sportovní aktivity bavit, není nad to odreagovat se pořádnou koulovačkou. Tak konec lenošení a vyražme ven.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Vrána

Vrána letí,

nemá děti, 

my je máme,

neprodáme.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi