Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Maminky, které očekávají druhý přírůstek do rodiny zažívají ačkoliv velmi šťastné, tak i velmi náročné období. Některé však mají spousty otázek a pochybností nejen z blížícího se porodu, ale také z obav, jak zvládnou dvě malé děti.

 

 

Nevyřčené otázky...

  • Jak budu nakupovat v obchodě? Tlačit kočárek, nákupní vozík a ještě dohlížet na druhé?
  • Jak budu koupat jedno a zároveň dohlížet na druhé?
  • Jak v noci nakojit miminko a přitom utišit plačící batole, kterému se zdály zlé sny?
  • Jak spravedlivě rozdělit pozornost?
  • Jak ponesu starší unavené dítě, když musím tlačit kočárek?
  • Jak to vlastně všechno budu stíhat?
  • Zvládli to ostatní...zvládnu to i já?

ANO! Zvládnu!

Přesně tak, zvládnete! Začněte se proto těšit a hororové myšlenky nechte na scénáristech. Příchod druhého miminka se může zdát být náročné, ale než to přijde, myslete jen na to pěkné.

A je to tady!

Nejmenší člen rodiny je na světě a já v porodnici vše zvládám, nechápu proč jsem měla obavy a těším se domu...

Vše je jinak...!

S miminkem jsme doma a mé obavy se začínají naplňovat. Netušila jsem, jak moc je těžké odmítnout staršího kvůli miminku, trhá mi srdce, když při každé prosbě musím říci: "Teď ne, chvilku počkej". Ta "chvíle" je vlastně celý den a já nemam ponětí, jak rychle utekl. Jeden pláče a druhý také...co mám dělat? No jistě... miminko je přednější, starší má rozum a chvilku počká. Zase... Dny plynou a já si začínám uvědomovat, že oba potřebují matku a oba stejně, jsou přece jen pár měsíců od sebe. Rozumově prakticky na stejné úrovni...a v tu chvíli se jakoby probudím ze zlého sna..

Systém, který musím dodržovat!

V tuto chvíli vím, že jsem na dobré cestě být dobrou matkou DVOU dětí.

A jak to vlastně zvládnout? Úplně jednoduše...v systému je síla! (a také v pomůckách)

  1. Dodržuji každý den stejný režim: pokud zvolíte režim, který bude vyhovovat vám, i vašim dětem, budete mít vše o tolik jednodušší. Každý den ve stejnou hodinu koupat a uspávat obě ratolesti. Jen taková maličkost vám napomůže to lépe zvládnout. Je to záchytný bod pro tvoření pomyslného systému od kterého se odvíjí celý následující den, protože nadcházející den musíte uzpůsobit tak, aby jste opět ve stejnou hodinu krmily a uspávaly. Ani si toho nevšimnete a sám od sebe se vám tímto bude tvořit jíž zmíněný systém. 
  2. Mám skvělé pomůcky na cestování a nákupy: stoupátka, sourozenecké kočárky, sedátka do hluboké korby. Na dnešním trhu je nabízeno velmi mnoho pomůcek, jak přepravovat obě děti zároveň. Využijte jej a brzy poznáte, jak velká pomoc je takové stoupátko. Jak jste najednou z bodu A v bodě B 2x rychleji. Vůbec se nemusíte bát, že by starší na stoupátku nechtěl stát. Baví je to natolik, že jinou přepravu vám nedovolí :)
  3. Čas rychle běží a vaše miminko už vlastně ani takové miminko není. Využijte toho a naučte sourozence si společně hrát a hledat si k sobě cestičku. Největší výhrou je mít doma parťáky, kteří drží spolu a mají se rádi!

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Mámo, táto

Mámo, táto,

v komoře je myš.

Zavoláme kocoura,

on tu myšku vyšťourá.

Mámo, táto,

myška už je pryč. 

Tuto má moje dcera nejradši už od malička. Vždycky začne "Mámo, táto", já řeknu "v komoře je..." a dcerka s radostí vykřikne "...MYYYYŠ". :)

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi