Dnes slaví: Dominik Zítra: Kristian

klovatinaMáme pro vás další tip na tvoření s dětmi. Pojďte si jarně ozdobit byt.

 

Je potřeba:

klovatina (k sehnání v papírnictví mezi lepidly), prašné křídy, tvrdý papír (skicák nestačí), obyčejná tužka. Protože já sama jsem nevěděla, jak klovatina a prašné křídy vypadají, přináším i obrázek materiálu :-).

O tvoření pomocí klovatiny a kříd jsem četla vždycky jen na internetu, nikdy jsem na vlastní oči neviděla takovýhle postup. V popisech stálo, že i malé děti pomocí této techniky dokáží vyrobit moc krásné obrázky. Proto jsme se do toho s dcerou pustily.

Na tvrdý papír jsme předkreslily tulipán. Trochu klovatiny jsem si nalila do víčka od kafe (ne moc, zasychala) a štětcem jsem ji nanesla na tužkou předkreslený tulipán. Zkoušela jsem klovatinu nanášet i přímo z flaštičky, ale nebylo to moc hezké. Nedařilo se mi nanést lepidlo rovnoměrně. Klovatina se na papíře nechala zaschnout.

Když byla klovatina zaschlá, dcera obrázek vybarvila prašnými křídami - úplně ale stačí obrázek prostě přečmrkat. Nakřídovaný obrázek jsme pak daly pod tekoucí teplou vodu. Vtip je v tom, že klovatina z obrázku vlivem teplé vody zmizí a zůstane jen hezký obrázek.

Zbytek odpoledne jsme se obrázkem kochaly :-) :-). Krásné tvoření!

 

  

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Pršelo den celičký

Pršelo den celičký,

les má mokré střevíčky.

Obuje se do bačkůrek

z jehličí a vochomůrek.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi