Dnes slaví: Dominik Zítra: Kristian

miskyPojďte si vyrobit originální misku, kterou mohou Vaše děti ukazovat kamarádům a návštěvám.

Je potřeba:

papír, i starý - já použila starý papír co byl jako obal na řezané květině a jednu starou papírovou tašku, nádoba ve které se rozdělá škrob, vařečka, miska, potravinová fólie.

Postup

V misce se rozdělá škrob, do lázně se může přidat i trocha disperzního lepidla. My jsme použily škrob za studena Unipret plus a trochu Herkula (disperzního lepidla).

Neproběhl žádný velký výběr, chodím nakupovat s dětmi (většinou pištícími), takže seberu v rychlosti, co vidím ;-). Škrob rozdělávala dcera, dostala misku s vodou a prostě to tam sypla (fotky jsou autentické ;-). Teď zpětně mě to docela mrzí, protože se množí dotazy, jak jsem škrob rozdělávala. Opravdu jen od oka a fungovalo to ;-).

Do škrobu se namočí kousky papíru. Miska, jejíž tvar chceme napodobit, se potáhne potravinovou fólií. Kousky namočeného papíru ve škrobu se pokládají na misku potaženou potravinovou folií. Nechá se usušit. Miska schne dlouho, nám schla skoro den na teplém topení. Nakonec se můžou, ale nemusí zastřihnout okraje, které jsou roztřepené.

 

www.casprodeti.cz Tvoření pro děti v duchu tradic

 

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Zuzka

Zuzka, Zuzka zubatice, zuby má dva a nic více,

Zuzka, Zuzka Havlíků zuby má jak z perníku.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi