Dnes slaví: Ilona Zítra: Běla

První měsíce života miminka jsou obvykle spojeny s tím, že spí v ložnici – hned vedle postelí svých rodičů. Proto je potřeba mu včas zařídit hezký a především funkční pečovací koutek. Volte multifunkční nábytek. Až dítě odroste, budete moci například z komody odmontovat přebalovací pult či vaničku a dostanete nový úložný prostor.

 

Základem všech pečovacích koutků jsou komody, stoly a pulty na přebalování dětí. Vybírejte takové, které jsou bytelné, nekývou se a jsou snadno omývatelné. Komody by měly nabízet dostatečný úložný prostor pro oblečení i hygienické přípravky a další nezbytné věci.

Bytelné postýlky pro děti

Zatímco v prvních měsících dítěti na spaní stačí i koš na podstavci, který se snadno přenáší, v pozdějším věku je potřeba investovat do kvalitní dětské postýlky pro mimina. Při jejím výběru se zaměřte na její provedení a bytelnost. Děti totiž na postýlkách dovádí a skáčou, což by některé narychlo poslepované konstrukce nemusely vydržet. Nic takového rozhodně neriskujte.

Nejvhodnější postýlka je taková, která s dítětem „poroste“. Vydržet by měla alespoň do tří let věku dítěte.

Čas zařídit vlastní dětský pokoj

Jakmile dítě trochu odroste, už nemůže sdílet ložnici se svými rodiči. Nastává čas zařídit mu jeho první vlastní dětský pokoj. Dbejte na to, aby pokojíček plnil všechny své funkce, ale zároveň nebyl přeplněný. Na hračky proto pořiďte speciální boxy a oddělte prostory pro hraní, učení i odpočinek.

I v případě dětského pokoje vybírejte „rostoucí“ nábytek. Nebudete tak muset každou chvíli pořizovat něco nového. Základem je samozřejmě psací stůl a židle. Veškerý nábytek by měl být spolehlivý, bytelný, funkční, bezpečný, zdravotně nezávadný a dobře omyvatelný. Zároveň musí mít oblé hrany a rohy a snést divočejší zacházení ve chvílích, kdy se stane součástí některé z dětských her.

Ať vám dítě řekne své požadavky

Vybírejte tak, aby vše bylo v souladu s přáními a potřebami dítěte. Naučíte ho tak vlastní zodpovědnosti a uvidíte, že takový pokoj si zamiluje mnohem více. Zároveň ale nepodlehněte požadavkům, o kterých víte, že z nich dítě během pár dnů sleví. Je obecně známé, že děti mění své názory velice rychle. Takové investice by pak byly vyhozené peníze.

Přestože dětský pokojíček by měl být barevný a veselý, volte světlou a přírodní výmalbu. S ní totiž budete moci snadno sladit barevný nábytek a dekory, aniž by to v pokoji vypadalo jako v přeplácaném cirkusu. Dekory se navíc rychle mění – stejně jako zájmy dítěte a jeho oblíbení hrdinové.

Pokud se bojíte, že nedokážete jednotlivé barevné kusy nábytku sladit, nevadí. Vybrat si totiž můžete již připravené dětské nábytkové sestavy plné barev. Nezapomínejte, že děti mají rády nábytek, který není nudný.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Kadla

Kadla, Kadla z půdy spadla,

natloukla si koleno

o dubové poleno:)

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi