Dnes slaví: Anežka Zítra: Kamil

Každá maminka, která se rázem ocitne na mateřské, si musí zvyknout na zcela jinou organizaci času. Samozřejmě během prvních týdnů až měsíců si připadá tak, že nemůže absolutně nic zvládnout a nemá na sebe ani minutu času. Postupem doby se však vše obrací k lepšímu a mnoho maminek najednou zjišťuje, že se stále více nudí, a tak hledají možnost přivýdělku.

 

Podnikání na mateřské je určitě výhodné

Mnoho maminek se tak rozhodne přivydělat si nějakou tu korunu a začnou podnikat. Jelikož jsou na mateřské dovolené, odpadají jim zálohy na sociální a zdravotní pojištění, a tak mají nulové náklady. Řada z nich tak zkouší prodávat oblečení po bazarech, jiné si zakládají vlastní eshopy a řada se věnuje třeba pečení dortů. Začátky jsou často velmi podobné, a to nejenom snaha zbavit se přebytečného oblečení, nebo zkrátka upéct něco zajímavého. Potom však převládne názor, že by v tom mohla být skvělá příležitost, a daná maminka se do tohoto odvětví vrhne naplno. Ne vždy to však musí být dobrá volba.

Času je málo

Každé podnikání však vyžaduje dostatek času. Ten v mnohých případech nemají ani ti, kteří se svému byznysu věnují full time, natož maminka, které se musí starat o svého potomka a rodinu jako celek. Jak z toho ven? Zkrátka velký byznys nerozjíždět. A pokud potřebujete skutečně vydělat nějakou korunu, čas od času prodejte nepotřebné oblečení po vašem miminku nebo po sobě a mezi svými známými rozhlaste, že pečete dorty a zákusky na zakázku, a vytvořte si tak okruh zákaznic, které od vás budou pravidelně odebírat. V opačném případě se může stát, že vás tvrdý byznys semele a ztratíte nejenom vlastní volný čas, ale někdy i peníze nebo rodinu. Na podnikání je čas vždycky, tak proč se do něho naplno nevrhnout až potom, co vaše dítko vyroste a nebude potřebovat takovou péči?

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Kočka snědla kroupy

Houpy, houpy, kočka snědla kroupy

a koťata jáhly, po peci se táhly.

Dotáhly se k rybníčku, chytily tam rybičku.

Rybička se nedala, ještě se jim vysmála - cha, cha, cha!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi