Dnes slaví: Oleg Zítra: Matouš

LegoNarozeniny jsou pro každé dítě něco jako takové menší Vánoce. Nemohou se dočkat toho, až bude kalendář ukazovat kýžené datum jejich narozenin a ony rozbalí své dárky. Rodiče moc dobře ví, jak významná je to pro jejich ratolesti chvíle, a proto se snaží, aby vybrali takový dárek, po kterém dětská dušička skutečně touží a prahne. Jenže ouvej!

Kdo se má vyznat v obrovské nabídce hraček, která se na nás valí odevšad. Jestliže patříte i vy mezi ty, co bezradně stojí v hračkářství před regálem nacpaným k prasknutí a všechny hračky vám splývají v jedno, nezoufejte! Na portále 4kids.cz naleznete vše přehledně uspořádané v kategoriích, při výběru z pohodlí domova vám navíc nebude nikdo funět za zády a vyhnete se i strkanici u pokladen. Navíc od nás dostanete pár tipů na dárky a hračky pro děti, které jistě nezůstanou ležet v koutě.

Jak postupovat při výběru dárků k narozeninám

Aby dárek udělal opravdovou radost, musíte nejdříve zjistit, co zrovna teď v dětském světě "frčí". Pozor, hlavně tajně! Bez překvapení by to už nebylo ono. Tenhle krok rozhodně nepodceňujte, i když není zrovna nejlehčí úkol proniknout do tajů dětské duše. Výsledek bude stát za to. Zcela určitě zapomeňte naLego Duplo výchovné a nudné hračky. Vždyť narozeniny jsou jen jednou za rok.


Pro malé i větší

Vybíráme-li hračky pro malé děti zhruba do čtyř let věku, měli bychom dbát na to, aby byly nejen zábavné, ale aby také zábavnou formou podporovaly děti v kvalitním vývoji jak po stránce motorické, tak po stránce psychické. Při výběru dbáme také na bezpečnost hraček a řídíme se heslem "čím více barev, tím více zábavy". V takto útlém věku dětí neexistuje přísně vymezená hranice "holčičích a klučičích" hraček a rozdíly se prakticky smývají. Není žádnou výjimkou děvčátko hrající si s autíčkem či chlapeček zapáleně kuchtící v dětské kuchyňce. Fantazii se meze zkrátka nekladou a proti gustu žádný dišputát. Malým dětem se budou líbit zejména hračky interaktivní, zvukové, ale také plyšové a měkoučké pro snadné usínání. Vhodné jsou nejrůznější stavebnice s většími kostkami, chrastítka, šidítka a hračky do koupele.

BarbiePostupem času se bude osobnost dítěte individualizovat, začne se utvářet jeho charakteristická osobnost a vyvstanou také rozdíly mezi dívčím a chlapeckým světem. V tomto období je již o něco těžší vybrat ten správný dárek, neboť každému dítěti se líbí něco jiného a vzniká také určitá soupeřivost mezi vrstevníky. Holčičkám od čtyř let věku by se s velkou pravděpodobností mohla líbit například některá z Monster High panenek. Tyto "příšerky" doslova zavalily trh a vlna malých stoupenkyň je opravdu monstrózní: Draculaura, Lagoona Blue či Clawdeen Wolf. Tato cool panenka rozhodně nesmí chybět v žádném dívčím pokojíčku. Bez nadsázky by se dalo říct, že "Monsterka" je plnohodnotnou nástupkyní panenky Barbie.

Klukům radost udělá zaručeně například Transformers. Zatímco pro nás dospělé je těžké vyslovit už jen ten název, chlapecká populace těmito "hybridy" doslova žije. A o co vlastně jde? Transformers je speciální stavebnice Lego, z níž lze postavit různá hrůzu nahánějící stvoření, která není radno podceňovat! Dokážou se totiž v mžiku oka transformovat a proměnit například z robota na dokonalý sporťák.

Tak co? Už víte, jaký dárek nadělíte své ratolesti k narozeninám?

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Dominik

Dominiku, niku, niku,

proč máš pihu na pupíku?

A rezavé vlásky z maminčiny ryzí lásky.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi