Dnes slaví: Ctirad Zítra: Drahoslav

Každá z vás se těší na nově příchozí miminko. Na to první obzvlášť. Nakoupíte nové věci, nový nábytek, zkrátka všechno to, co miminko potřebuje a ani vás nenapadne, že to vlastně bude mít všechno jen na pár týdnů. Až s dalším dítětem zjistíte, že jste si mohly spoustu věcí koupit levněji a ušetřit na jiné.

Na internetu, kde mnozí z nás žijí další život, se dají pořídit mnohé věci, ať už nové či staré, za pakatel. Někdo to dostane jako nevhodný dárek, někdo koupí nevhodnou velikost a někdo zase má oblečení po dětech, které z něj již vyrostly. Mnoho maminek nemá peněz nazbyt a tak se uchyluje k těmto nákupům. Není na tom nic špatného. Dětem je jedno jestli má svetřík zn. Next, Nike nebo něcobezcedulkypodvoubratrancích. Dítě potřebuje být hlavně oblečené. Jen my, rodiče, si do dítěte promítáme svoje módní výstřelky. Takže nakupujte s rozumem a teď si napíšeme jak na to:

1. Nákup přes internetové bazary - je jich na internetu hned několik, mezi maminkami asi nejrozšířenější mimibazar.cz . Můžete zde nakoupit již zmíněné nové věci od obchodníků, ale když si dáte tu práci, tak naleznete spoustu "nevhodných" dárků, "špatných" velikostí či jen málo obnošených věcí. Můžete tak nakoupit nové nebo skoro nové věci za poloviční cenu a mnohdy i méně.

2. Nákup přes internetové aukce - zde bych zmínila hlavně aukro.cz a mimiaukce.cz. Aukro.cz nabízí výběr od lidí, co dováží secondhandové zboží z Anglie a pod. po celých balících, např. po 50ks od velikosti 86 do vel. 110. Dá se ale najít i jen jedna velikost. Na mimiaukcích seženete spíše zboží které již bylo použito, ale stále je funkční a hezké. O radosti z vyhrané akce ani nemluvím.

3. Nákup v dětském seconhandu - poslední dobou se dětské secondhandy rozmohly. Když si maminka udělá okružní jízdu, pak najde určitě nějaké fajnové kousky za pár korun. Že nemáte nikde poblíž žádný? Nevadí, domluvte se s kamarádkou v okolí, ta okoukne, vyfotí pošle a můžete vesele nakupovat na dálku....

4. Putovní věci - osobně poslední dobou preferuji tenhle způsob. Jsou maminky co se chtějí věcí zbavit, ale prodat to se jim nevyplatí a jsou maminky, co potřebují věci mít, ale nemají na jejich nákup. V tomto případě si tedy vypomohou obě strany navzájem. Jak to funguje? Máte věci co jsou malé vašim dětem, už je neužijí, ale máte kamarádku, která má dítě menší a víte, že jí to pomůže tak šup s taškou věcí k ní. On se zase najde někdo kdo má větší děti než vy a vy něco potřebujete. Mnohdy je to třeba z opačného konce republiky, tak tam je pak na dohodě poštovné. Obvykle se tyto darované věci po odnošení zase darují. Proto ono putovní...Mimochodem vrcholně ekonomicko-ekologický počin.

Tak a teď hurá do toho. Ušetřete a udělejte si radost hned 2x.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Pro Kateřinku

Řežu dříví na polínka,

vaří kaši Kateřinka.

Řežu dříví z ořechu,

narovnám je pod střechu.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi