Dnes slaví: Ctirad Zítra: Drahoslav

Jak jste si jistě všimli, máme zde novou sekci o šetření. Spousta mamin, a je jedno jestli na MD či jinak, řeší jak vyjít s penězi a jak ušetřit. Hlavou jim běží otázky: Na čem ušetřit? Dá se vůbec ušetřit? Má to smysl? Nezhorším nám tím kvalitu života?

Ušetřit lze na všem

Když si postupně odpovíme na první otázku, pak zjistíme, že ušetříme na jídle, drogerii, kuřivu, tiskovinách, oblečení... Pak se tedy dozvídáme odpověď na druhou otázku. Ano, ušetřit se dá a pokud to prospěje rodině, pak to má i smysl. Kvalita života nemusí jít se šetřením níže.  Záleží samozřejmě na prioritách a na schopnostech ušetřit, ale všemu se dá naučit.

Jak šetřit efektivně při nákupu?

Můžeme šetřit mnoha způsoby, asi tím nejjednodušším je šetřit na nákupu. Zde máme pár jednoduchých a lehce proveditelných pravidel...

  1. Před sepisováním lístku si napište jídelníček co budete vařit.
  2. Před cestou do obchodu si napište lístek, položky pište v tom pořadí ve kterém jsou v daném obchodě uloženy. Ušetříte čas a zároveň můžete jít od jednoho k druhému aniž byste se koukali kolem.
  3. Pokud máte ve svém bydlišti více obchodů, tak procházeje letáky s akcemi.  Vypište si co v kterém obchodě mají za akci na to co vás zajímá a zajděte si tam pro to při jednom nákupu.
  4. Nakupujte v jeden den, při jedné cestě. Pokud jedete autem, ušetříte za benzín, pokud jdete pěšky ušetříte čas, který byste věnovali výpravě...
  5. Pokud možno choďte na nákup pěšky. Uděláte něco pro své zdraví a ušetříte za benzín. Pokud namítáte, že nepotáhnete těžký nákup v ruce, pak vás uzemním tím, že prodávají tašky na kolečkách. Dnes i v moderních barvách, mají slušnou nosnost. Položíte je na nosič pro děti, případně zaháknete o vozík. Stojí od 250,-  do cca 600,-.  Tato investice se vrátí rychle.
  6. Nenakupujte v obchodě u domu. Ne vždy je to, co je nejblíž, nejlevnější. Tím, že je obchod tak blízko budete chodit i pro blbiny a utratíte tím více peněz.
  7. Nakupujte pokud možno bez dětí, pokud už musíte brát děti, vyhněte se strategickým místům jako je oddělení sladkého a hraček. Pokud to nelze, připravte si již při příchodu do obchodu finanční limit pro "blbost" pro dítě a toho se držte. např. autíčko do 30kč...
  8. Nenakupujte hladoví. :) To pak máte chuť na daleko více věcí, než ve skutečnosti potřebujete k jídlu. Ne nadarmo se říká "Hlad má velké oči."
  9. Pokud nakupujete pravidelně v obchodech kde mají nějaký věrnostní program, pak se ho zúčastněte. Můžete získat slevu na zboží, které budete potřebovat, či získat slevu na nějaký nákup. Také, většinou, členové takového programu mají více slev než "běžní" zákazníci.
  10. Doma si předem spočítejte na kolik, zhruba vyjde nákup a vemte si sebou  jen tu sumu. Pokud nebudete mít více, nebudete moci ani více utratit...

 

V příštím díle budeme pokračovat v návodu na šetření - Kde a na čem šetřit 2. díl.

Tak šetření a nakupování zdar!

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Houpy hou

Houpy hou,

kočky jdou,

jedna kočka,

druhá kočka,

dohromady dvě kočky.

Houpy, houpy,

byly obě hloupý.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi