Dnes slaví: Ctirad Zítra: Drahoslav

Znáte to. Blíží se zima a vaše stará zimní bunda už nejde zapnout. Změnila se vaše konfekční velikost, ale na úplně nové oblečení nemáte peníze. To je přesně ten důvod proč stále více lidí nachází oblibu v secondhandech. Pojďme s epodívat na jejich přednosti.

 


svetrSecondhandy neboli sekáče můžete najít jak v "kamenné" tak i v internetové podobě. V klasickém obchodě se můžete věcmi prohrabat a zkusit si je. což je výhoda. Nicméně dnes má stále více lidí méně času i peněz a proto se přikládní k internetovým sekáčům. Zajímá Vás co se s oblečením děje? Záleží na prodejci jak zboží nakupuje. Někteří létají pro oblečení jednou za určitý čas do Anglie, jiní si objednají celý balík věcí z velkoobchodu a pak jsou zde i tací kteří se do toho velkoobchodu zajedou podívat a oblečení si vyberou kousek po kousku. Co se týče praní, záleží na tom odkud se objedná. Velkosklady ho již mají ošetřené vypráním, škrobením a pod. Přesto prodejci oblečení často perou ještě jednou než zboží nabídnou k prodeji. Zboží ocení a nafotí pokud to jde do internetového prodeje. V klasickém obchodě to nandají na ramínka a vystaví v obchodě.


U internetového prodeje je důležité vědět své míry. Změřte se tedy v ramenou, přes prsa, pas a délku rukávů, pro horní díl oblečení. Co se týká kalhotové části, tam je důležitá míra přes pas, boky a délka nohavic. Horní díl, jako jsou svetry, mikiny, kabátky, si můžete koupit v podstatě na své rozměry skoro přesně. U kalhot je dobré hledat věci které mají malou rezervu v cm přes pas a boky.

Nespornou a obrovskou výhodou je to že u internetu můžete nakupovat i hodiny. Můžete se proklikávat a ukládat záložky toho co se vám líbí. Další výhodou je že tak můžete pořídit řadu značkových kousků za pár korun. Prodejce to buď neřeší nebo mnohdy ani netuší, že to značka vůbec je. Když si dáte opravdu záležet a projdete si pečlivě nabídku můžete narazit na řadu kousků, třeba ze starších kolekcí, které se dnes opět vrací do módy a v normálním obchodě by Vás vyšly na těžké peníze.

Bohužel u sekáčů jsou stále ještě zřejmé předsudky řady lidí. Přece nebudou nosit něco po někom cizím. Když si to, ale vezmete logicky, oblečení po sestře nebo kamarádce vám nevadí a také nevíte na 100% co s ním dělají. Tak neváhejte a zkuste to. Hodně žen které chodí oblékané značkově, nebo se věnují retro či vintage módě se oblékají právě v secondhandech. Mohou si tak zkombinovat vhodné kousky podle toho jak potřebují. Výběr je pestrý a na internetu je celá řada sekáčů, ve kterých určitě něco krásného objevíte.

Co se týče obuvi, tady jsou jisté obavy na místě. Pokud už jste nuceni obuv takto kupovat, ošetřete ji doma nejen nějakým přípravkem na údržbu obuvi, ale přidejte i sprej do bot. Koupíte v drogerii nebo lékárně. Tyto spreje likvidují mykotické zárodky a zamezí tak vzniku plísní. 

My si pro ukázku oděvů vybrali internetový sekáč Mega second hand.cz. Mají přehledně rozdělený sortiment. Většinu zboží mají nafoceno na figurínách, tudíž si můžete udělat představu o tom jak daná věc vypadá oblečená. U každé věci je uveden popis věci, značka, materiál a stav věci a zejména rozměry.  Jsou i secondhandy co zboží jen nafotí a s rozměry si nelámou hlavu. Vše schovají pod velikosti S, L, M, XL. Je lepší pokud jsou velikosti vypsány v centimetrech. Přece jen není triko S jako triko S. 

V secondhandech můžete nakoupit vše co v klasických obchodech a možná ještě víc. Můžete pouze doplnit svůj šatník o zajímavé kousky nebo si zřídit celý šatník a navíc ušetřit. Přejeme šťastnou ruku při výběru.

Zdroj fotografií: http://www.megasecondhand.cz/

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Drak

Draku, ty jsi vážně drak?

Hudry, hudry, je to tak.

A máš zuby dračí?

Mám dva, to mi stačí.

A co těmi zuby jíš?

Princezen mám plnou spíž.

Ach ty draku, každý to ví,

že jsi jenom papírový.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi