Dnes slaví: Dorota Zítra: Alexandr

děti

Hodně žen se rozhoduje kdy mít děti a zda vůbec. Trend dnešní doby je takový udělat si kariéru, něco vydělat a dítě mít až v pozdějším věku, kdy už má žena nějakou jistotu a něco za sebou. Bohužel díky naší vládě se ženy rozhodují buď pro odsunutí těhotenství na pozdější, příhodnější dobu, nebo si naplánují těhotenství za těhotenstvím.

 

Nikdo vám neřekne kdy je ta správná doba na to mít dítě. Jisté je, že dnešní doba rodinám moc nepřeje a mnoho z nich se potýká s finančními problémy. Zatím máme to štěstí, že u nás je rodičovský příspěvek tak dlouho. Zajišťuje tak stejný příjem po určitou dobu, pokud tedy nezasáhne vláda.

Hodně maminek si spočítá, že je pro ně výhodnější mít dvě děti po sobě tak, aby jim rodičovská dovolená navazovala na tu předchozí a ony měly tak stejný příjem po co nejdelší dobu. Není to ideální řešení, nicméně pro spoustu rodin jediné. Míst ve školkách je málo a dostat tam dítě ve třech letech je zázrak. Mnoho maminek by tak při prvním dítěti řešilo jak zajistit hlídání pro dítě, či kam dítě vozit.

Většinou maminka zjistí, že hlídání, byť studentkou vyjde na stejnou částku, ne-li vyšší než jakou si maminka vydělá. Soukromé školky, kde se školné pohybuje kolem 10.000 měsíčně se stávají utopií pro bohaté. Maminka tak často ani nemá jiné východisko, než mít další dítě.

Problém nastává když jsou dvě starší děti dost staré na školku, nicméně to mladší nevezmou a školkovné zatíží rodinný rozpočet ještě navíc. Mnohdy jsou to situace, které nemají řešení. Dokud se v této zemi něco nezmění, nemají rodiny s dětmi šanci na lepší možnosti uplatnění a lepší finanční zázemí. Maminky tak často přistupují na práci z domu při péči o děti a tátové pracují ve více pracovních poměrech, aby rodiny utáhli.

Dokud je zde situace taková jaká je, bude plánované návazné rodičovství pokračovat dále. Rodiny nemají na výběr a dělají do mohou. Mnohdy se rozvíří diskuze na téma: „Když na dítě rodiny nemají peníze, nemají si ho pořizovat.“ Jenže když si dítě nepořídíte nemusíte ho mít už nikdy. Zdraví a čas jsou neúprosní protivníci, kteří možnost mít dítě také dost limitují. Stát se jednou dočká toho, že babyboom vystřídá babykrize. Děti budou luxus. Přitom děti jsou přece naše budoucnost.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Myška tanečnice

Měl jsem myšku tanečnici,

tancovala po světnici.

Byla černá i bílá,

každému se líbila.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi