Dnes slaví: Miluše Zítra: Dominik

Vymýšlet pořád něco nového pro děti je občas náročné. Ve špatném počasí se děti nudí doma a samotné je často nenapadá nic jiného, než vylévat prací prášek nebo drtit o sebe autíčka. Dnes si tedy ukážeme, jak vyrobit do zásoby "kouzelné" obrázky.

Co k tomu potřebujeme?

Tvrdé papíry formátu A4, voskovky, černou tuš, nůžky, štětec, čistý stůl, vlastní ruce a trochu fantazie.

Vzhledem k tomu, že tuš se špatně pere a chvíli zasychá, což by děti se slabší trpělivostí nemusely unést, je lepší toto dělat bez jejich přítomnosti.

Postup je následující:

Archy papíru nastříháme na velikost A5. Tyto nastříhané čtvrtky si rozložíme na stole a jednu po druhé náhodně pomalujeme voskovkami. Vrstva voskovek musí být silná, aby se neseškrábla. Na čtvrtky můžete kreslit barvami kruhy, rozdělit si arch na 4 části a každou vymalovat jednou barvou, nebo kreslit jen jak vám ruka pojede. Čím více barev tím lépe.

Až skončíte s voskováním, otevřete si tuš (raději si to dejte na nějaké noviny, starý ubrus), namočte štětec a celé povoskované čtvrtky natřete tuší. Vrstva musí být hladká a celistvá, aby nikde neprosvítal vosk. Poté nechte dobře oschnout.

Výsledek by měl být úplně černý "papír". Dítěti dejte do ruky něco čím mohou škrábat. Špilku, zápalku nebo něco podobného. Cíl je úplně jednoduchý. Dítě si vyškrábe vlastní "kouzelný" obrázek který prosvitne z černé tuše. Vyškrabává se jen to co má být vidět skrz tuš. Tím, že je každá čtvrtka jinak barevná pod tuší, bude každý obrázek jiný. Kouzelné obrázky můžeme mít v zásobě v obálce nachystané na dobu "nouze".

Příjemnou zábavu všem...

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Okurčičko

Okurčičko, okurčičko,

nechoď k lesu na políčko.

Myška tam má domeček,

ukousne ti koneček

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.cz



Joomla Extensions powered by Joobi