Dnes slaví: Dominik Zítra: Kristian

mr.beanZařizujete pokoj pro miminko nebo větší dítě a nevíte si moc rady? Dnes se podíváme na jednoduché a svépomocné předělání pokoje pro naše ratolesti. Můžete ovšem aplikovat kde se vám zlíbí. Většinou je začátek vždy stejný. Všechno pryč z místnosti a můžete začít realizovat vaše představy.

Pokud chcete malovat kupte si kbelík bílé barvy, odstín který chcete a sadu na malování.

Zdi důkladně očistěte. Jestliže je na ní moc vrstev původní barvy mohla by se při nátěru loupat. Tudíž vám nezbývá nic jiného než zeď důkladně oškrábat. Pokud máte v bytě ještě dřevotřískové stěny nezbývá než je pořádně umýt jarovou vodou. Abyste se nenadřeli zas tak moc, pořiďte si stěrku na okna aut, budete to mít rychlejší a pohodlnější než to dělat hadrem. Zeď namočte houbou na stěrce a poté stáhněte gumovou lamelou. Nerovnosti vyplňte sádrovým tmelem. Tvrdne delší dobu než klasická sádra, ale dá vám tím dostatek času zacpat všechny nerovnosti. Klasická sádra vám hned ztuhne a neuděláte nic. Potom můžete začít malovat . Rohy a různé kraje kolem oken vemte štětcem a zbytek válečkem.

PokojPokud chcete i nějaké obrázky pro děti a nechce se vám dávat za drahé šablony peníze, tak si vytiskněte z internetu pár černobílých obrysů předloh obrázků. (Omalovánka krtečka apod. ) Vezměte si kopírák, připevněte k papíru a tužkou si pak na zeď obkreslete obrys z obrázku a vymalovávat můžete rovnou tonovací barvou, lahvičku jedné koupíte cca za 35-50kč a určitě vám ještě dost zbude na další malování. Pozor na tempery. Ty jsou mastné. Kontury obrázku obtáhněte černou barvou. Osobně jsem to u nás dělala i černou fixou na textil. Obrázky musí dobře zaschnout.

 

Pokud chcete do místnosti koberec dobře změřte místnost, koberec si vyberte v některé z kobercových společností jako jsou Koberce Trend nebo Koberce Breno. Občas mají i zajímavé akce. V prodejně vám koberec uříznou, zabalí a jsou schopni vám ho i dovézt. Na to si ovšem většinou pár dní počkáte a připlatíte si. Takže si jej raději odvezte sami.

 

Doma podlahu pod kobercem očistěte a vysajte. Pokud místností musí jít nějaký kabel, veďte jej kolem zdi, aby se pod kobercem nerýsoval. Koberec pokládejte z jedné strany a postupně odmotávejte z připravené role a dorovnávejte. Jestliže potřebujete někde koberec uříznout na míru použijte tzv. seřezávací nožík. Jsou ostré a stojí pár korun a dají se sehnat v papírnictví, domácích potřebách, ale i železářstvích. Spolu s tím budete potřebovat oboustrannou lepící pásku , kterou použijte hlavně v rozích, tam kde jde koberec např. kolem trubek od topení, ale i u prahů, prostě všude tam kde by se koberec mohl odchlipovat. Pokud si na položení koberce netroufáte může to udělat nějaká firma za vás.

 

Pokud chcete linoleum vybírejte tak, aby bylo pevné a mělo filc ze spodní strany. Nebude tolik studené a nebudou v něm hned otlaky od nábytku. Pokud máte jinou podlahu, pak toto řešit nemusíte.

 

PokojCo se týče postýlky či postele. Dnes seženete i levné postýlky přes internet. Peřiny a povlečení také. Pokud chcete ale vybírat osobně můžete tak udělat třeba v Ikei. Má levný nábytek, ale dětem plně stačí. Postele Kritter jsou mezi dětmi oblíbené a velmi lehce se složí.

 

Pokud chcete i nějaký úložný prostor na hračky, pak se podívejte po úložných systémech Trofast. Jsou to dřevěné korpusy do kterých se zasouvají boxy různých velikostí, nebo police. Systém je velmi variabilní. Nábytek je dost mohutný a vydrží i prolézání vašich dětí. Máme vyzkoušeno, že to udrží i 95kg chlapa.

 

Co se týče poliček na knížky a plyšáky. Nejjednodušší a nejlevnější je zajet do nějakého Hobby marketu a vzít tam dvě podpěry, polici a pár šroubků. Na zdi si změříte jak daleko mají od sebe podpěry být a namontujete šroubek. (Do klasické zdi s hmoždinkou) nasadíte podpěru a na to polici. Pokud máte ale dítko vynalézavé jako u nás, tak polici z vrchní strany přimontujte jedním šroubkem ke každé podpěře.

Nyní máte jednoduchý dětský pokoj, který přežije vše. Za minimum nákladů a svépomocí. Samozřejmě můžete dělat různé úpravy a pokud popátráte po internetu naleznete stránky fandů nábytku jako je Ikea, kteří tento nábytek za pár korun předělají k nepoznání. Ale pozor, tyto weby jsou silně návykové a inspirativní. Jeden odkaz za všechny, který obsahuje návody na vše co vás jen napadne. http://www.ikeahackers.net/

Fotografie jsou použity z webu: Mišáčkovi.cz

Další články z kategorie

Sponzoři soutěží

fragment

 


 

Říkanky

Říkanka se snahou prvního malování

Šla babička do městečka,                                                                                                koupila tam dvě vajíčka,    (namalujeme 2 vajíčka znamenající oči báby)                     dědečkovi "čagánek",        (mezi oči namalujeme čagánek – hůl, znamenající nos)     babičce hřebínek.              (pod nos namalujeme hřebínek - značící pusu se zuby)       Svázala to do uzlíčku,       (kolem  obličeje – očí, nosu a pusy - uděláme uzlíček,                                                   nahoře svázán)      

uchytila špendlíčky             (zapícháme špendlíky – jako  vlasy)                                 a byla z toho bába.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi