Dnes slaví: Ondřej Zítra: Iva

ÚklidZná to každá žena. Jste uprostřed nabitého pracovního týdne a o víkendu máte plány. Na pravidelný úklid domu tak není nejen čas, ale mnohdy ani chuť. Přesto vám to nedá a chcete uklidit alespoň trochu a za krátkou dobu. A pro tyto chvíle se vám budou hodit 3 chytré tipy, na které jsme se poptali zaměstnanců oblíbené úklidové firmy Ekologickyuklid.eu.

1) Vytvořte si místo pro odkládání

Jakmile se pustíte do uklízení, je dobré si vybrat jedno místo na odkládání věcí, které naleznete v jiných pokojích. Nejlepším místem je kuchyně, jelikož tu pravděpodobně začnete uklízet až na posledním místě. Do kuchyně si rovněž před začátkem úklidu nachystejte více pytlů, do kterých následně budete vhazovat všechny nepotřebné věci na vyhození. Samozřejmě bude chvályhodné, pokud se pokusíte o třídění a nepořádek roztřídíte podle plastu, skla či textilu.

2) Uklízejte systematicky

Jak jsme již naznačili výše, je ideální začít obývacím pokojem, chodbami, ložnicí, dětským pokojem a až poté se vrhnout na koupelnu, wc a kuchyň. Nezapomeňte uklízet shora dolů, jinak vaše práce může přijít na zmar. Tudíž nejdříve utřete prach a nečistoty na nábytku a poté se pusťte na zem. Systematicky si rovněž počínejte při vysávání v obývacím pokoji. Nejdříve gauč či křesla a poté až zem.

3) Používejte kvalitní čisticí prostředky

Čím větší kvalita čisticích prostředků, tím větší efekt uklízení bude mít. Jakmile bude vypadat váš domov hezky uklizen za krátkou dobu, budete z toho mít nejen větší radost, ale do dalšího uklízení se budete muset pustit až třeba za týden. Zvlášť velkou péči si dejte při vybírání desinfekčních čističů na umývání wc a koupelny. Myslete stále na to, že na těchto místech se zadržuje nejvíce bakterií.

Poslední rada na závěr – pokud vám čas opravdu nevyjde, domů si můžete zcela bez obav pozvat úklidovou firmu Ekologickyuklid.eu. Postará se o úklid domu v Praze, Brně a Bratislavě.  

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Otava

Zajíc seče otavu,

liška pohrabuje,

komár na vůz nakládá,

muška sešlapuje.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi