Dnes slaví: Matěj Zítra: Liliana

Klidný Buddha na dobrou nocSvět, ve kterém si můžete pohrát s fantazií, vplout jemně a s pořádně rozjitřenou představivostí do pohádky. A dospělí, nebo i starší děti se mohou potěšit závěrečnými meditacemi, které vás uvedou do fiktivních světů uvolnění, nechají ochutnat pocity a prožitky – třeba v kouzelné relaxační zahradě.

Nebo se naučíte si hezky a správně přát štěstí a dárečky pro své kamarády. Naučíte se tak soucítění a laskavosti.

Meditace a „praktická“ část knihy je nejlepší!

Kdo hledá pohádky, najde. Najde krásné, na buddhistických příbězích postavené události ze světa dětí, lidí, zvířátek, které chytí za srdce. S hlavními hrdiny budete prožívat dobré i zlé, budete šťastni, i zoufale nešťastni a všude bude nějaké moudré slovo, které ty lidské „neduhy duše“ bude umět vyléčit a postavit všechno na pravou míru. Závist i zlobu, i obyčejnou nevědomost, která ubližuje, aniž bychom si to uvědomovali. Nebo strach, který má tak velké oči!

A přesně to děti potřebují prožívat v pohádkách, aby si ty teoretické znalosti osvojili a někdy, když by náhodou došlo v životě na podobnou situaci, si vybavily slova, že „moudrý člověk ví, že….“ A pak už je jedno, jestli se jim to v oušku zafixuje maminčiným hlasem, nebo hlasem paní Nadi Konvalinkové. Přiložené CD s MP3 nahrávkou je totiž měkkým sametovým dílem a já musím přiznat, že moje slabost pro audioknihy dostala jednoznačnou favoritku v ženské kategorii. Pro pohádky nelze najít nikoho lepšího! Usínalo se mi rychle, přerychle, takže fakt, že tu najdete 18 pohádek zdaleka nezaručuje pouhých 18 večerů s pohádkou, když si vezmete, že u každé pohádky třikrát usnete, sem tam usnete i bez pohádky, tak máte čtvrt roku s Klidným Buddhou na dobrou noc.

Meditační a relaxační pohádky jsou užitečným fenoménem

Je to sice trochu smutné, když si na přebalu knihy přečtete o tom, že dnešní stresující doba vyžaduje takovéto pohádky, ale co se dá dělat. Doufáme, že si děti život v této době vybraly samy, stejně jako my naše vlastní dětství. A svět kolem nezměníme, takže musíme si přiznat, že naučit se zvládat stres je velmi důležité jak pro dospělé, tak bohužel nyní i pro děti. Nátlak doby je obrovský a právě tyto pohádky jsou krásnou možností, jak se večer před spaním plně uvolnit a nechat se unášet tak silným fenoménem, jako jsou speciálně psané, čtené a zpodobněné pohádky. Krásné obrázky v knize, které uvolňují dětskou fantazii, nebo cokoliv dalšího. Každé dítě, každý člověk si tu najde to své.

Já sama jsem knížku, či spíše přiložené CD s namluvenou nahrávkou, používala i k něžnému rannímu buzení dětí.  Takže lze říci, že to je nádherná kniha, jejíž použití skrývá mnoho, mnoho možností. Určitě přijdete i na nějaké další!

O autorovi: Dharmachari Nagaraja je více než dvacet let praktikujícím buddhistou, vedl centrum v Londýně a nyní v Glasgow, kde pracuje také jako psychoterapeut. Je autorem mnoha knih a objevil se nejen v rádiových pořadech, ale také v pořadu Nebe a země na BB1.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2018, www.synergiepublishing.com

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Houpy hou

Houpy hou,

kočky jdou,

jedna kočka,

druhá kočka,

dohromady dvě kočky.

Houpy, houpy,

byly obě hloupý.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi