Dnes slaví: Vladislav Zítra: Doubravka

Svatba je nejdůležitější okamžik v životě dvou lidí, kteří se rozhodnou spolu zpečetit svůj svazek, proto se přípravě svatby věnují celé týdny a měsíce. Vše musí být dokonale připravené a s největší pečlivostí dotažené do konce. Je nutné tedy věnovat pozornost i nejmenším detailům, jako je například výběr svatebních doplňků nebo pohárů.

 

 

Oslava po svatebním obřadu

Od nepaměti se manželské svazky slavily, a to i ty, které nebyly posvěceny obřadem. Vždy na této hostině byly svatební poháry, ze kterých pili novomanželé a jejich rodiče. Tento důležitý svatební předmět prošel celou řadou podob i materiálů. Od hliněných nádob přes cínové, mosazné a z drahých kovů jsme se dostali k dnešním skleněným a křišťálovým průhledným číším. Někde dostávají své svatební poháry po obřadu ženich s nevěstou na radnici, jindy si je svatebčané kupují, aby měli památku i do budoucna.

 

Jaké můžete mít stavební poháry?

Jejich barevné variace dnes již nejsou omezeny. Můžete si vybrat z nepřeberného množství tvarů i provedení skla. Mohou být čiré, matné, broušené a dokonce si můžete na sklenice nechat vygravírovat svá jména nebo datum obřadu stejně jako tomu je u snubních prstýnků. Sklenice mohou být ozdobeny různými typy písma i různými grafickými vzory. Můžete si tedy nechat udělat svatební pohár podle svého návrhu. My dostali sklenice s vygravírovanými prstýnky již na radnici, ale můžete si nechat udělat i pěkná srdíčka nebo nevěstu se ženichem.

 

Svatební doplňky ovlivní celou událost

Možná si říkáte, jak by mohly detaily jako špendlíky na myrtu nebo květiny ovlivnit dojmy ze svatby. Každý z nás si pamatuje detaily, i když o tom vědomě neví. Příští rok tomu bude deset let, co jsem měla svoji svatbu a pamatuji si i ty nejmenší drobnosti, jako byly mašličky na kytce na klopu ženicha, nebo růže na našem stole. Je tedy třeba si celou událost naplánovat a zrealizovat ke své spojenosti. Protože z nálady nevěsty se odvíjí nálada i svatebčanů, kteří jsou kolem nevěsty prakticky neustále.

 

Nepodceňujte výzdobu na svatební hostině

Je jedno, zda ji máte na zahradě nebo ve svatebním sálu pěti hvězdičkové restaurace. I tady je třeba dbát na každý detail. Svatební doplňky, které jsou dnes na trhu dostupné, vám v tom skvěle pomohou. I drobnosti mohou vykouzlit úsměv na tváři svatebčanů. Pěkné jmenovky udají zasedací pořádek u stolu. Potahy na židle dokáží i obyčejnou židli změnit v kus zámeckého nábytku. Vhodně zvolená květinová dekorace na stole doplní celkový dojem z tohoto dne a věřte, že si na detaily vzpomenete i po letech tak jako já. Nebojte se být náročná nevěsta a uspořádejte svoji svatbu snů.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Mámo, táto

Mámo, táto,

v komoře je myš.

Zavoláme kocoura,

on tu myšku vyšťourá.

Mámo, táto,

myška už je pryč. 

Tuto má moje dcera nejradši už od malička. Vždycky začne "Mámo, táto", já řeknu "v komoře je..." a dcerka s radostí vykřikne "...MYYYYŠ". :)

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi