Dnes slaví: Soběslav Zítra: Roman

Svatba je nejdůležitější okamžik v životě dvou lidí, kteří se rozhodnou spolu zpečetit svůj svazek, proto se přípravě svatby věnují celé týdny a měsíce. Vše musí být dokonale připravené a s největší pečlivostí dotažené do konce. Je nutné tedy věnovat pozornost i nejmenším detailům, jako je například výběr svatebních doplňků nebo pohárů.

 

 

Oslava po svatebním obřadu

Od nepaměti se manželské svazky slavily, a to i ty, které nebyly posvěceny obřadem. Vždy na této hostině byly svatební poháry, ze kterých pili novomanželé a jejich rodiče. Tento důležitý svatební předmět prošel celou řadou podob i materiálů. Od hliněných nádob přes cínové, mosazné a z drahých kovů jsme se dostali k dnešním skleněným a křišťálovým průhledným číším. Někde dostávají své svatební poháry po obřadu ženich s nevěstou na radnici, jindy si je svatebčané kupují, aby měli památku i do budoucna.

 

Jaké můžete mít stavební poháry?

Jejich barevné variace dnes již nejsou omezeny. Můžete si vybrat z nepřeberného množství tvarů i provedení skla. Mohou být čiré, matné, broušené a dokonce si můžete na sklenice nechat vygravírovat svá jména nebo datum obřadu stejně jako tomu je u snubních prstýnků. Sklenice mohou být ozdobeny různými typy písma i různými grafickými vzory. Můžete si tedy nechat udělat svatební pohár podle svého návrhu. My dostali sklenice s vygravírovanými prstýnky již na radnici, ale můžete si nechat udělat i pěkná srdíčka nebo nevěstu se ženichem.

 

Svatební doplňky ovlivní celou událost

Možná si říkáte, jak by mohly detaily jako špendlíky na myrtu nebo květiny ovlivnit dojmy ze svatby. Každý z nás si pamatuje detaily, i když o tom vědomě neví. Příští rok tomu bude deset let, co jsem měla svoji svatbu a pamatuji si i ty nejmenší drobnosti, jako byly mašličky na kytce na klopu ženicha, nebo růže na našem stole. Je tedy třeba si celou událost naplánovat a zrealizovat ke své spojenosti. Protože z nálady nevěsty se odvíjí nálada i svatebčanů, kteří jsou kolem nevěsty prakticky neustále.

 

Nepodceňujte výzdobu na svatební hostině

Je jedno, zda ji máte na zahradě nebo ve svatebním sálu pěti hvězdičkové restaurace. I tady je třeba dbát na každý detail. Svatební doplňky, které jsou dnes na trhu dostupné, vám v tom skvěle pomohou. I drobnosti mohou vykouzlit úsměv na tváři svatebčanů. Pěkné jmenovky udají zasedací pořádek u stolu. Potahy na židle dokáží i obyčejnou židli změnit v kus zámeckého nábytku. Vhodně zvolená květinová dekorace na stole doplní celkový dojem z tohoto dne a věřte, že si na detaily vzpomenete i po letech tak jako já. Nebojte se být náročná nevěsta a uspořádejte svoji svatbu snů.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Prstíčková říkanka

Palec snídá marmeládu, 

ukazovák bílou kávu, 

prostředníček chlebíček, 

prsteníček rohlíček.

A malíček pochutná si zase

na párku a na klobáse.  

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi