Dnes slaví: Miloš Zítra: Zora

Růst prvních zoubků je rozhodně velmi důležitá událost v životě každého miminka, ale jejich prořezávání může být často velmi bolestivé. Sama si vzpomeňte na to, když vám rostl třeba zub moudrosti, jaké bolesti to přinášelo. Samozřejmě existují různé bolesti zamezující látky, ale v mnohých případech se dá obejít i bez nich, a tím tuto nepříjemnou bolest u vašeho miminka zmírnit.

 

Pomůže obyčejná masáž

Ačkoliv se to zdá poměrně nezvyklé, rozhodně to funguje. Řeč je totiž o masáži dásní, díky které může dojít k velké úlevě od bolestí. Samozřejmě není to dlouhodobý efekt, a tak je vhodné tyto masáže opakovat, kdykoliv se bolest opět dostaví. Ideální je také kombinace s různými esenciálními oleji, ideálně s heřmánkovými, které taktéž pomohou v celkové úlevě. Navíc masírováním vnitřní strany dásní můžete tuto oblast výrazně změkčit a zuby se tak budou klubat snadněji. Stejně tak se doporučuje také bolestivá místa chladit, a to ideálně studenými obklady, které jsou přikládány na tváře, případně i dásně. Se zchlazováním však souvisí ještě další rada.

Pomohou různá kousátka

Pokud disponujete kousátky, určitě je svému dítěti dejte. Před použitím je však ideální nechat je v lednici zchladit. Nejenomže chlad bude bolest tlumit, ale samotným kousáním bude docházet také k masáži samotných dásní. Místo kousátek lze však i improvizovat, například s kouskem mrkve, popřípadě také chleba. Mnoho dětí nemá problém ani s cumláním obyčejné kávové lžičky, která může být také skvělým pomocníkem. Nejenom, že chladí a masíruje, ale zároveň se dítě soustředí na jinou věc, než je samotná bolest, která poté není natolik markantní.

Na závěr lze říci, že podobným bolestivým obdobím si prošel každý z nás a patří to k přirozenému vývoji. Snažte se tedy dítěti ulevit, ale přehnané obavy nejsou na místě. Bolest k růstu zoubků zkrátka patří.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Brambora

Koulela se ze dvora táákhle velká brambora.

Neviděla, neslyšela, že táámhle někde ze dvora, spadla na ni závora.

Kam koukáš, ty závoro? Na tebe, ty bramboro. Kdyby tudy projel vlak, 

byl by z tebe bramorák. 

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi