Dnes slaví: Dorota Zítra: Alexandr

Především na podzim, v období chladnějších měsíců se u dětí hlavně předškolního věku objevují časté virové nemoci, kterým dominuje chřipka, rýma, nebo třeba záněty nosohltanu či hrtanu. Všechny tyto nemoci mají často jednu společnou příčinu, kterou je nachlazení. A mnohem lepší než rady lékařů a různé léky je vhodné dbát na prevenci. Mimo vitamínů je totiž velmi důležité otužování dětí.

 

Tělo dokáže lépe regulovat teplotu

Pokud vašeho potomka neotužujete a naopak je stále v místnostech, které jsou doslova přetopené, jakýkoliv výkyv teploty s jeho tělem výrazně zamává. Jeho tělo totiž nedokáže udržet svou běžnou tělesnou teplotu a dojde k jeho prochlazení. Naopak člověk, tedy samozřejmě i dítě, který je dostatečně otužilý, dokáže své tělo udržet při dostatečné teplotě i v případě, kdy je vystaveno nadměrnému chladu. Ostatně příkladem mohou být lidé, kteří se každoročně koupou v zamrzlých řekách. Právě oni totiž dokázali dovést otužování k naprosté dokonalosti a díky tomu nevědí, co jsou nemoci z nachlazení.

Jak na to?

S otužováním je samozřejmě nutné začít pomalu a postupně. Nejsou nutné žádné složité procedury a ačkoliv existují, obejdete se bez nich. Stačí pouze udržovat konstatní teplotu ve vašem bytě, kterou lze na noc ještě o několik stupňů snížit. Stejně tak je účinné vašeho potomka při mytí nárazově osprchovat chladnější vodou. Samozřejmě začínejte vlažnou a s postupem času můžete přejít až ke studené. K tomu všemu byste neměli zapomenout na pravidelný pobyt venku, a to ideálně každý den, pokud to počasí dovolí. Vše by se dalo velmi snadno a jednoduše shrnout: Nenechte vašeho potomka, aby se stal choulostivým dítětem. Nemusíte ho sice zocelovat tvrdými metodami, ale otužování je jedna z metod, která rozhodně zdraví člověka, a dítěte obzvlášť, výrazně prospívá.

 

 

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Pochodují vojáci

Pochodují vojáci po cvičení po práci.

Jak se jim to pochoduje, když jim trubka vytrubuje,

tram tadadá, tram tadadá, to je naše armáda. 

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi