Dnes slaví: Igor Zítra: Olivie a Oliver

Raná péče je služba, která mi zachraňuje zbytky duševního zdraví. Služba terénní, která za vámi dojede až domů. Poskytuje ji více organizací. Když jsme čekali na diagnostické vyšetření u syna, mohla jsem si půl roku okusovat nehty, jestli je to dítě autista nebo není. Naštěstí mi asociací Apla byla nabídnuta návštěva Rané péče, což jsem samosebou přijala.

Jak to chodí?

Takže k nám domů přifrčely dvě poradkyně - speciální pedagožky, dvě hodiny pozorovaly Štěpánka a pak mi sdělily, že syn má poruchu autistického spektra. Dámy mi ve zkratce vysvětlily, jak s takovýmto dítkem pracovat, jaké jsou možnosti a že jsem dobrá, že se nehroutím. Bodejť bych se hroutila, když mi konečně někdo potvrdil moje podezření.

Raná péče pomáhá rodinám postižených dětí radami vpravdě nad zlato.

K čemu je mi obecná teorie v knihách, když potřebuju vědět, jak udělat konkrétní věc. Poradkyně jezdí pravidelně a činí můj úděl snesitelnějším. Radí mi, jak uzpůsobit náš byt, aby byl víc autistic-friendly. Průběžně ji otravuju mailem, když potřebuju něco vědět hned. Nebýt Rané péče, bylo by mnohem hůř. A pak čtu v tisku, že Raná péče je ohrožena, protože stát ji nechce dotovat. Nechala bych někoho ze slavných zákonodárců a státotvůrců, aby si vyzkoušeli život s postiženým dítětem. Stejně jako já by se chytali každého stébla pomoci.

A s díky za tyto dary pár odkazů:

http://www.ranapece.eu/

http://www.rana-pece.cz/

http://www.ranapece.cz/

http://www.praha.apla.cz/rana-pece/rana-pece.html

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Měla babka 4 jabka

Měla babka čtyři jabka

a dědoušek jen dvě.

Dej mi, babko, jedno jabko,

budeme mít stejně.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi