Balet, tanec, zumba, aerobic...to všechno jsou ryze ženské sporty, jejichž úkolem je povzbudit mysl a vytvarovat tělo. 'Tak v čem je problém?', říkáte si možná. Jsou OKOUKANÉ! Ženy by měly odložit zábrany a vyzkoušet sport, co má koule. Zatímco na box, karate, judo a šerm se orientují spíše muži, ženy sedí v koutě! Přitom právě tyto, pro ženy netradiční sporty, dokonale protáhnou tělo, spálí kalorie a ženám rozšíří obzory.

 

Vyboxujte svůj žal nad zlomeným srdíčkem

Nemusíte hned házet ručník do ringu, když vám zhubnout nejde okamžitě, raději si do ringu vlezte vy osobně a boxujte co se dá! Boxovací pytel na sebe v tu chvíli může vzít podobu šéfa, kamarádky, která vás zradila, nevěrného manžela a podobně. Boxovací pytel může být výbornou antistresovou terapií, při které se zapotíte, posílíte paže a vyženete vztek z těla. Navíc v boxovacích rukavicích a propoceném tílku vypadá žena zatraceně sexy a to může váš partner brát jako výzvu do ringu se připojit.  Box si můžete užít ve fitcentrech, které jsou na tento sport zařízené i v jiných speciálně zaměřených sportovních klubech. Boxovací pytel si můžete pořídit i domů, kde do něj budete den co den bušit.

Karate výkřik odradí každého úchyláka

Pravidelně prováděné chvaty a výskoky vám vytvarují postavičku jako lusk. Karate a judo patří mezi fyzicky a psychicky náročnější sporty, které jsou však velice efektivní. Při judu nebo karate nejenže spálíte kalorie, nýbrž se naučíte jak se bránit. V ulicích se potulující padouši už nemají šanci. Zapomeňte na zobrazení ženy křehotinky a začněte se samy bránit. Podmaňte si sport, který dříve patříval spíše mužům, vytvarujte si postavu a proměňte se v neohroženou ženu! Na karate a judo se můžete přihlásit ve speciálních kroužcích, kde vám obvykle dají i všechno potřebné vybavení. Pro větší legraci a menší ostych s sebou můžete vzít i kamarádku.

Kuchyňský nůž vyměňte za kord!

Ukažte mužům, že jste zdatná nejen v kulinářském umění s nožem v ruce, nýbrž i s kordem na place, pusťte se do šermování. Šermem nás okouzlil Fanfán Tulipán nebo třeba kterýkoliv z mušketýrů, co když ale šermuje žena? Je to pořádně sexy! Šerm patří mezi fyzické náročné a také nebezpečné sporty. Začít s ním můžete v jakémkoliv věku. Na šermířské kurzy narazíte poměrně často, jejich cena není nijak závratná, když k tomu připočítáte shozená kila, seberealizaci, navázání nových přátelství a velký zážitek, jedná se o dobře zvolený sport.

 

Sport pro ženy, co má koule? Karate, box, šerm...vyzkoušet by jej měly zejména ženy, které se při aerobiku nudí! Ani nevíte, kolik ideálních sportů se skrývá ve škatulce typicky mužských sportů. Stačí je jen objevit!