Dnes slaví: Bohuslava Zítra: Nora

Každý rodič se děsí okamžiku, kdy jejich dítě ochoří. Stačí jedna obyčejná chřipka nebo nachlazení a nejednoho rodiče zalije horko. Některé děti snášejí nemoc bez problémů a některé naopak. Hlavně malé dítě vám jen velmi těžko řekne, co ho bolí nebo trápí. Většina rodičů snadno pozná, že jejich ratolesti není dobře. Začne totiž polehávat, pospávat nebo ječí, pláče a je mrzuté.

 

Ještě hůře jsou na tom rodiče, jejichž děti jsou vážně (ne-li smrtelně) nemocné. Musí se dívat, jak jejich milovaný drobeček trpí a raději by si vyměnili místo se svým drahým děťátkem.

Mnoho rodičů se snaží vystačit s léčbou bez nutnosti návštěvy u dětského lékaře. Jednoduše zajdou do lékárny a zakoupí volně prodejný lék na nachlazení. Pokud se ale zdravotní stav dítěte nelepší, nebo dokonce zhoršuje, na nic nečekají a ihned navštíví lékaře. Není radno něco podceňovat. Kdyby se něco zanedbalo, mohlo by to být spíše ke škodě samotného malého pacienta. Je to pro jeho vlastní dobro, stejně tak jako klidné svědomí rodiče, že nenechal nic náhodě.

Podávání léků a léčba

Naštěstí existuje mnoho léků určených přímo dětem. Jsou to různé sirupy nebo šumivé tabletky v mnoha příchutích (pomeranč, jahoda) a díky tomu je pro dítě lehčí lék požít. Některé léky jsou na bázi chemické, jiné zase na přírodní. Záleží však na domluvě s lékařem (popř. lékárníkem).

Sirup sice děti milují, ale horší už je to s bolavými oušky nebo plným nosíkem. Velmi často je nutná asistence dalšího člena rodiny, aby bylo možno nakapat do ouška kapičky nebo se nosík vyčistil pomocí odsávačky.

Již naše prababičky byly toho názoru, že nejlepší je spánek. "Spánek léčí", říkávají. A mají i tak trochu pravdu. Jenže jen samotný spánek opravdu nestačí, je potřeba nemoc léčit, a to co nejdříve. Je třeba začít s léčbou velmi brzy, aby nebylo příliš pozdě, nebo se léčba ještě více neprodloužila.

Bezmoc a obavy o zdraví potomka je naprosto přirozená. Děti jsou k nemoci mnohem více náchylnější než dospělí, tak raději nic nepodceňujte a navštivte dětského lékaře, který určí závažnost a případnou další léčbu.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Tam na hrázi u rybníka

Tam na hrázi u rybníka

potkal mlynář kominíka.

Obejmuli se –

umazali se!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi