Dnes slaví: Soběslav Zítra: Roman

Pomalu se přehoupla polovina roku a hodně maminek začne přemýšlet nad vhodnými dárky k Vánocům. Stále méně se pod stromečkem objevují knížky, což je velká škoda. Čtení rozvíjí fantazii dětí. I když ještě neumí číst samy, umí si ve svých hlavičkách čtený příběh přehrát a rozvinout. Zároveň tím trénují i paměť a postřeh.

Kdo z rodičů nezažil, že byl unavený, přeskočil pár řádků v pohádce, načež ho milé dítko opravilo, že tak to tam není. Mimo tyto pozitivní věci je čtení rodičů dětem důležité i z jiného důvodu. Rodič je v tu chvíli v pokoji jen pro ty děti. Nic nedělá, nikam neodbíhá a věnuje jim veškerý svůj čas i pozornost. Vytváří se tím pouto mezi ním a dětmi. Rozhodně to za to stojí.

Co pořídit malým uličníkům?

Knížek pro děti je mnoho. Na internetu seženete velký výběr knih z nichž můžete vybrat to co bude bavit zrovna vaše dítě. Krásné jsou dětské knihy s pohádkami od Jiřího Trnky nebo Boženy Němcové. Dnešní děti znají spíše modernější animované pohádky, které s těmi psanými nemají mnohdy moc společného. Je smutné, že děti znají zahraniční pohádky více než ty naše české. Červená Karkulka, Budulínek nebo O Smolíčkovi jsou skoro zapomenuté názvy.

Jak přitáhnout ke čtení starší děti?

Starší děti nechtějí číst delší texty. I článek v časopisu je na ně moc. Mají mnoho podnětů kolem sebe a je mnohem jednodušší se podívat na film, než se soustředit na čtení. Zde by vhodnou alternativou mohly být komiksy. Kombinace obrázků a textů již pár desítek let provází celé generace po celém světě. V době kdy děti nejsou vedeny k četbě by i toto mohlo být vhodné pro jejich rozvíjení. Obrázky je navedou k fantazijní hře a text jim tuto hru dobarví. Zároveň texty nejsou dlouhé a dítě se tak nemusí soustředit moc dlouhou dobu. Pro řadu dětí, nejen jich, se komiksy staly sběratelským artiklem.

Co by si mohla dopřát maminka?

Každá máma doma tráví čas u sporáku. Proč si jednou za čas nezpestřit jídelníček úplně jiným jídlem. Dnes seženete kuchařky s nepřeberným množstvím receptů. Kuchařky jsou propracované krom postupů naleznete u jednotlivých receptů i fotografie. Pro začátečníky jsou i kuchařky s fotografickým návodem krok po kroku. Pro zkušenější hospodyňky jsou kuchařky se složitějšími jídly i ingrediencemi. Dokonce se dají sehnat i knihy, které jsou rozděleny dle obtížnosti vaření.

Knihy celkově mohou člověku nabídnout jistou formu relaxace a uvolnění. Nabízí člověku pohled do jiného světa a tím dovolují mozku vypnout od všedních starostí. Je jedno jestli je čtenář dítě nebo dospělý, odpočinout si potřebuje občas každý bez ohledu na věk. Zjistěte co chybí ve vaší knihovně a udělejte radost sobě a svým blízkým.

 

Zdroj fotografií: http://www.beletrie.eu/komiksy/

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Vařila myšička kašičku

Vařila myšička kašičku na zeleném rendlíčku,

tomu dala,

tomu dala,

tomu dala,

tomu dala,

jenom tomu nedala, a ten utíkal, utíkal do komůrky a všechno tam spapal.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi