Dnes slaví: Dušan Zítra: Darja

Výchova dítěte může být velmi komplikovaná a zároveň je velmi důležitá. Možná, že taková dokonalá výchova dítěte ani neexistuje. Já jsem si pro Vás připravila pár rad, které by Vám mohly pomoci.

1. Chvalte ho, motivujte ho

Když za Vámi dítě nadšeně přiběhne s obrázkem, který nakreslil, neříkejte mu, že to vypadá zvláštně, že se to ani nepodobá realitě aj. Pochvalte ho za snahu obrázek vytvořit. Vykouzlíte mu tím úsměv na tváři.

2. Pochopte ho

Snažte se pochopit chování svého dítěte předtím, než po něm začnete křičet a dávat mu tresty. Za každým činem je důvod. Pokud to bude důvod, který ho neomlouvá, potom po něm můžete křičet.

3. Buďte příkladem

Všechno, co děláte před Vašimi dětmi oni vidí a pomalu to okoukávají. Snažte se jim tedy být příkladem, protože pokud očekáváte od dětí něco, co neplníte ani Vy. Tak jste na zamrzlém bodu.

4. Umožňujte jim dělat rozhodnutí

Každé dítě jednou vyroste a začne se starat samo o sebe. Abyste ho na tu dobu připravila, snažte se ho přivlastnit si schopnost rozhodovat se.

5. Dělejte malé ústupky

Tato rada se hodí spíše pro ty z Vás, kteří mají děti v pubertálním věku. V této době se totiž dostávají do období dospívání. Už nestojí tolik o to, být všude s rodiči. Chtějí být s kamarády, svou drahou polovičkou, chtějí větší svobodu. Proto, když s Vámi třeba nechtějí jet na výlet - dovolte jim, aby šli tam, kam chtějí.

6. Chyby

Vychovávejte své dítě tak, aby si uvědomovalo své chyby a poučilo se z nich. Učí se tak zodpovědnosti.

7. Neskrývejte city

Dávejte svému dítěti najevo, že ho máte rádi. Mnoho problémů mezi rodičem a dítětem vzniká právě díky tomuto. Pokud svému dítěti nedáváte najevo lásku, cítí se nemilován, cítí se jako že o něj nemáte zájem, že se o něj nestaráte a učí se to od Vás. Což není správné. 

8. Mluvte s ním na rovinu

V dnešní době se tématu láska a sex nevyhnete. Už od malička byste se měli snažit vychovávat své dítě tak, aby k Vám bylo otevřené a svěřovalo se Vám se svými problémy. Vy byste ke svému dítěti měli být také otevření. Když pak bude v pubertě, zvláště u dívek to oceníte. Dítě potřebuje poradit, dozvědět se nové věci a vědět, že pokud se něco přihodí, má ve Vás oporu. 

9. Dělejte kompromisy

Snažte se spolu mluvit o nepříjemných situacích, které se naskytnou. Nechte své dítě navrhnout řešení, poté navrhněte to své a snažte se najít vhodné řešení pro Vás oba.

10. Odpočívejte

Mnoho rodičů s příchodem dítěte zapomíná na odpočinek. To je špatně. Domluvte se, dejte dítě na hlídání a běžte spolu na večeři, nebo si udělejte hezký večer doma - podívejte se na film, dejte si společnou vanu, masáž..Cokoliv budete chtít. Tohle se snažte dodržovat alespoň jednou za týden.

Věřím, že tento článek Vás inspiruje k určitým změnám. Tak do toho!

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Vařila myšička kašičku

 

Vařila myšička kašičku na zeleném rendlíčku.
Tomu dala, tomu víc, tomu málo, tomu nic.
A ten maličký utíkal do komůrky a tam se napapal.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi