Dnes slaví: Olga Zítra: Bořek

Pokud váš potomek pomalu ale jistě roste, určitě vám vyvstala otázka, zda ho přihlásit do školky. Zatímco mnohé země jsou v tomto ohledu velmi přísné, Česká republika stanovuje pouze povinnou školní docházku a té předškolní se žádný zákon netýká ani ji neupravuje. Pro řadu rodičů je však školka vzhledem k jejich zaměstnání nezbytná. Jsou však i tací, kteří pracují doma, a právě ti nejčastěji přemýšlí o tom, zda svého potomka do školky umístit a zda mu to bude ku prospěchu.

 

Důležité sociální vazby

Každé dítě by se mělo s ohledem na svůj věk náležitě vyvíjet, a to nejenom po fyzické, ale i po sociální stránce. Umístěním do školky se dokáže především osamostatnit a zvyknout si na stav, kdy především maminka není k dispozici. Nadměrné fixace totiž mohou způsobit problémy i v dospělosti. Kromě toho se naučí také respektovat ostatní děti, se kterými může začít spolupracovat při různých hrách, a zároveň se naučí je respektovat a uvědomí si, že právě on samotný určitě není středem vesmíru, za který se především doma považoval.

Navíc si může lépe zvyknout na nové autority, kterými jsou právě učitelky samotné. Nejbenevolentnější řád je totiž často doma a právě mateřská škola může být v tomto ohledu skvělým předstupněm školy, kde se již musí respektovat všechny pokyny.

Aktivita v rodině

To, co vaše dítě získá ve školce, se dá v mnohých ohledech substituovat i v rodině. Důležitý by však měl být sociální kontakt s vrstevníky, a to buď se sourozenci, či s ostatními dětmi například na dětském hřišti. Neméně důležitá je také ona autoritářské role, kde si dítě bude muset zvyknout na jasně daný řád. Naopak přílišná benevolence v tomto směru a nedostatečný kontakt s ostatními může způsobit velké problémy ve škole. Zatímco ostatní děti ji navštíví již připraveni, to vaše si bude muset na zcela nový režim teprve zvykat.

 

 

 

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Brambora

Koulela se ze dvora táákhle velká brambora.

Neviděla, neslyšela, že táámhle někde ze dvora, spadla na ni závora.

Kam koukáš, ty závoro? Na tebe, ty bramboro. Kdyby tudy projel vlak, 

byl by z tebe bramorák. 

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi