Dnes slaví: Soběslav Zítra: Roman

Blíží se začátek školního roku a řada rodičů přemýšlí o možnostech kroužků pro své děti. Dříve jsme psali o hudební školičce, modelářství, skautu a dalších kroužcích, které mohou děti navštěvovat. Výběr správného kroužku pro dítě není vůbec lehký. Dítě musí mít k danému  je u vlohy, ale hlavně ho to musí bavit. To je půl úspěchu. Stále častěji u rodičů i dětí vítězí jazykové kroužky a kurzy. 

  

Jazykové kurzy pro děti

Dětské jazykové kurzy se se pořádají většinou v malé skupince dětí okolo 6-8 dětí. Zpravidla jsou omezena věkem od 3 do 15 let, přičemž  to tříleté dítě musí umět mluvit, aby mohlo opakovat po lektorovi. Kurzy s těmi nejmenšími jsou vedeny většinou formou zábavné hry, kdy si dítě fixuje slovíčka o kterých to v začátcích je. Při výuce těch nejmenších se využívají písničky, říkanky i cvičení. Starší děti už mohou poslouchat nahrávky, dívat se na filmy v jazyce, který se učí a komunikovat s lektorem ve vybraném jazyce. 

Kurzy ve školkách a školách

Hodně rodičů vozí své děti na kurzy do měst a tápou ve výběru instituce. Například angličtina pro děti v Praze je zastoupená v tak hojném počtu, že je prakticky v každé školce a škole možné ji navštěvovat. Tyto kurzy jsou zpravidla pod záštitou nějaké jazykové školy. 

Výběr lektorů

Lektoři těchto jazykových kurzů jsou vybírání podle přísných kritérií. Musí to být lidé, kteří mají trpělivost něco děti učit a zároveň mají tu správnou míru autority, aby je děti poslouchaly. Kurzy angličtiny mají například i děti z pěveckého sboru Bambini di Praga, kdy je to další předmět k hudební nauce a zpěvu. 

Vybírejte pečlivě

Přestože se může zdát výběr jazykové školy snadný dejte na reference svých kamarádek, které s dětmi již nějaký kurz navštěvovaly. Poptejte se v okolí a ve školce nebo škole na jejich zkušenosti. Většina škol pořádá i dny otevřených dveří, kdy se můžete přijít podívat na některou z hodin a rozhodnout se podle toho. 

Cizí jazyk usnadní cestu vzdělávání ve škole

Cizí jazyk je důležitou součástí života všech ať chceme nebo nechceme. Tyto kurzy usnadní dětem výuku cizího jazyka a umožní jim dosáhnout lepších znalostí oproti vrstevníkům, kteří s jazykem začínají až ve škole. Dává jim to možnost se rozhodnout pro nějaký další jazyk a rozvíjet tak své dovednosti v tomto směru.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Každá ručka

Každá ručka má prstíčky,

zavřeme je do pěstičky,

bum,bum na vrátka,

je to malá pohádka.

Ručičky si spolu hrají,

mnoho práce nadělají,

bum bum na vrátka,

je to malá pohádka.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi