Dnes slaví: Miroslava Zítra: Vendula

dětiZamyslíme-li se nad pohádkou o Ferdovi Mravenci, musíme nutně dojít k závěru, že máme společné kořeny. Že je máma všestranná bytost to si jistě všimly i naše drahé polovičky. Prádlo se samo nevypere ani nenaskáče do skříně, stejně jako se sám neuvaří oběd či neuklidí byt. Ovšem co vidí naše děti?

Když se z ženy stane matka, nebere na sebe jen tu výchovnou roli rodiče. Aniž by to tušila vtěluje se do nepřeberného množství profesí za jeden mrzký plat. :) No jen si vzpomeňte co všechno děláte.

Jste kuchařka, cukrářka, uklizečka, popelář, opravář, nezřídka u chlapců i strojvůdce a průvodčí, u děvčat pak třeba prodavačka, či královna. A to není jen tak. Správný průvodčí zvládne všechno. Postavit velkoufotbal dráhu, ke které patří nádraží. Správný průvodčí si poradí i s vláčky a vagonky, když nechtějí poslouchat a připojit se k sobě. Královna proti tomu musí správně držet hlavu, aby jí nepadal koruna a dávat pozor na malíček při pití čaje.

Dětská fantazie nezná mezí a je jen dobře, pokud se do ní necháte, ne jako rodiče, ale jako kamarádi, vtáhnout. Zkuste si s nimi zahrát hru podle jejich pravidel. Spolkněte svoje rady a připomínky. Nechte chvíli dítě, aby vás vedlo. Třeba budete překvapeni co vymyslí. Je možné že budete do nekonečna dělat mňam mňam mňam nad hrncem s dřevěnými kostkami, ve kterých ovšem dítě vidí kuře a koření. Když pak dítě přijde prostře vám stůl, nechá vás posadit a servíruje oběd, je to neklamná známka toho, že si všímá toho co děláte vy sami.

hraníStejně tak tatínkové. Vezměte si dětské kladivo, klíče a šroubky a montujte s dětmi co se jim zlíbí. Je možné že budete 100x opravovat jednu a tu samou mašinku. Je dost pravděpodobné, že dítě bude šroubovák držet jako „kopyto“ a že se ani netrefí do šroubku. Bude ovšem mít pocit, že je důležité, protože to může dělat s vámi a může to dělat po svém.

Pokud chcete něco dělat podle Vás a vtáhnout do toho děti, je k tomu ideální Pizza. Těsto není těžké, vyválíte ho vy, rozetřete tomatovou omáčku a necháte díte si pizzu samo nazdobit. Tu a tam mu tam přihodíte něco vy aby to neměl z jedné strany přeplněné a z druhé prázdné. Oblíbená činnost dětí, jak je to s rodiči, to už je jiná.

Když ale jdete do jakékoli aktivity, kterou necháváte na dítěti, počítejte s tím, že nebude dle vašich představ. Připravte si nervy a berte to vše jako hru. Také jste byli malí a také jste si hráli, tak se zkuste vrátit do toho období prostřednictvím vašich dětí. Možná Vás překvapí, nakolik jsou vaše hry podobné. Toto všechno děti velmi vnímají a berou si to do dalšího života, i když si to nepřipouštíme.

 


Zdroj fotografií: http://www.pixmac.cz/fotka/000048613567, http://www.pixmac.cz/fotka/000084243312, http://www.pixmac.cz/fotka/000083993243

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Sluníčko

Každé ráno vychází, po nebi se prochází. V poledne je nejvýše, střechy zlatem popíše. Víte, co to je? No přece sluníčko !!!

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi