Dnes slaví: Olga Zítra: Bořek

Každé dítě má obrovskou radost z toho, že dostane místo svačiny do školy peníze, aby si mohlo něco koupit. Je fajn, že svému dítěti tím uděláte radost a povedete ho k samostatnosti, ale děláte jednu velikou chybu. Myslíte si, že si váš potomek cestou do školy koupí nějaké to pečivo se sýrem a šunkou, doplněné nějakou zeleninou? Nejspíš ne. Většinou lačni po koblížkách, sušenkách, brambůrkách a jiných nezdravých pochutin, které by si měly dát pouze jako zpestření svačiny. Nejlépe však uděláte, když svému dítěti připravíte svačinu sami.


Proč pořádná svačina?

Když dítě nebude mít pořádnou svačinu, může mu to opravdu velice uškodit, protože mu bude chybět dostatek energie, bude unavené a nedokáže se plně soustředit na probíranou látku ve škole.

Každé dítě potřebuje každodenní přísun sacharidů a vlákniny, které mu dodá ovoce a zelenina, ale jen to nestačí k dosažení energetické hodnoty. K jablíčku, hrušce, nebo salátové okurce či kousků papriky jsou potřeba ještě bílkoviny, které jsou obsaženy v pečivu doplněném šunkou a sýrem. Tato kombinace vaše dítě nejen dostatečně nasytí, ale také má určitou schopnost vázat na sebe sacharidy a díky tomu není dítě unavené a má dostatek energie po celý den. Nezapomeňte však na to, že čí méně tuku obsahuje sýr, tím lépe pro vaše dítě, protože díky tomu zamezíte pravděpodobnosti obezity vaší ratolesti. 

Výběr surovin:

Svačina nemusí obsahovat nutně pouze housku, sýr a šunku. Je dobré zapojit kreativitu a fantazii a přidat třeba plátek rajčátka, kuřecí maso, salát, místo housky tortylu, máslo můžeme nahradit dobrou pomazánkou a jiné zdravé suroviny.

Nápoje:

Co se týče nápojů, nejzdravější jsou samozřejmě ty, které neobsahují příliš cukru. Nejzdravější však je samozřejmě obyčejná voda, ale dítě zvyklé na sladké nápoje k pití vody jen tak nedonutíte.  Nejlepším řešením nejspíš bude jim dávat co nejméně slazené nápoje. 

Dítě pomáhá:

Chcete-li, aby vaše dítě mělo rádo své svačinky i přes to, že jsou zdravá a mnohdy mu nechutná vše, co obsahuje, zkuste ji připravovat spolu s ním. Ať vám pomůže při připravě, aby vědělo, co obsahuje a díky tomu, že má na přípravě svačiny svůj podíl, bude hrdé na to, jak se mu povedla a s větší pravděpodobností svůj výtvor sní.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Módní přehlídka

Opice dnes pořádají malou módní přehlídku.

Pro prasátka, která mají dlouhou chvíli ve chlívku.

Sukně maxi, sukně mini,

sukně midi s volány,

jako správné manekýny

opičky se uklání.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi