Dnes slaví: Svatopluk Zítra: Matěj

Při bostonském teroristickém útoku na návštěvníky maratonu policie odhalila, že dva bratři, kteří stáli za útokem, byli z Čečny. V tu chvíli se vyrojily na amerických webech zuřivé komentáře, které odsuzovaly Českou republiku a doporučovaly to tady všechno vybombardovat. U komentujících došlo k úsměvnému omylu. Spojili si Českou republiku s Čečnou a kdyby právě komentující měli prst na červeném knoflíku spouštějícím atomový arzenál, je Česká republika jeden velký kráter posetý odtrženými končetinami.

V tomto ohledu je naše školství trochu vstřícnější

Dává dětem alespoň jakési povědomí o tom, kde který stát leží, do jaké oblasti světa jej zařadit a jak se jmenuje jeho hlavní město. Přinejlepším v tom se naše děti orientují o něco lépe než ty americké.

Ovšem takové vědomosti se musí cvičit

Nejen pro zkoušky ve škole, ale hlavně proto, aby si děti skutečně zapamatovaly důležité informace. Nejlepší metodou je samozřejmě výlet. Dobrá, výlet k Macoše není takový problém. Ale jeďte se proběhnout po Angole, navštivte Barmu, projděte se po Chile. Na to dost dobře nezbývá dost finanční rezervy.

Je tu jednodušší metoda

Slepé mapy a cvičit a cvičit a cvičit. Nacpat to těm dětem do hlav. Jak vypadají kontinenty, kde jsou na nich ty které státy. Výborná stránka pro vytištění slepých map se nachází na webu yourchildlearns.com, kde jsou k dispozici slepé mapy celého světa. K tomu pak, jako bonus, slepé mapy jednotlivých států. Vše přehledné, stačí jen zadat parametry a vytisknout. 

A nastává čas pro vaši nápaditost

Dáte dětem jen povel a půjdete se věnovat svým záležitostem? Nebo se s nimi skloníte nad mapami a budete hledat a zakreslovat řeky a města a důležité přírodní památky? Můžete v mapách kreslit tamní faunu, flóru, můžete cokoliv vás napadne. A pokud do toho zapojíte hravost, nestane se, že by vaše dítě zatoužilo vybombardovat namísto jednoho státu nějaký jiný, protože ony budou vědět.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Mámo, táto

Mámo, táto,

v komoře je myš.

Zavoláme kocoura,

on tu myšku vyšťourá.

Mámo, táto,

myška už je pryč. 

Tuto má moje dcera nejradši už od malička. Vždycky začne "Mámo, táto", já řeknu "v komoře je..." a dcerka s radostí vykřikne "...MYYYYŠ". :)

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi