Dnes slaví: Jaromír Zítra: Zlata

Velikonoce jsou spojovány s mnoha symboly, a tak se tyto prvky objevují i v dekoracích, které na tyto svátky připravujeme. Velikonoce a jaro jsou spojovány s rozením mláďat a mláďata se často klubou z vajíček, takže vajíčka budou součástí i této naší velikonoční dekorace. Připravíme si velikonoční věneček s vajíčky a peřím, který můžeme využít k přizdobení svátečního stolu anebo jej zavěsit třeba na vstupní dveře.    

 

Co budeme potřebovat 

Základem věnečku je slaměný korpus věnce o průměru 25 cm. Dále použijeme 3–5 miniaturních terakotových květináčků, 5–10 umělých křepelčích vajíček, jeden menší sáček bílých dekoračních peříček, několik větviček nastříhaných zahradnickými nůžkami na délku asi 10 cm a 5 dřevěných destiček vyzdobených obrázky bylinek formou ubrouskové techniky.  Na pokrytí slámového věnečku použijeme 1 smotek přírodního sisalu. Při lepení je nejvhodnější použít tavnou lepicí pistoli a mít v zásobě asi 2 náhradní lepící tyčinky správného průměru. 

 

Příprava materiálu 

Nejprve si nařežeme například z bedniček na ovoce kousky dřeva a na tyto obdélníčky vytvoříme ubrouskovou technikou dekoraci s motivem bylinek nebo jarních květin, případně zvířátek. Do krajů zaschlých nadekorovaných destiček vyvrtáme nebozízkem dírky a provlékneme jimi bílý nebo lýkový provázek a svážeme na mašličku. Dáme rozehřát tavnou lepicí pistoli a přilepíme s její pomocí drobná umělá vajíčka do miniaturních květináčků z terakoty. Nastříháme si větvičky z libovolného stromu na malé asi 10 cm dlouhé klacíky. Jakmile máme vše takto předpřipraveno, můžeme začít s polepováním slaměného korpusu věnečku. 

Jak postupovat při lepení dekorací 

Při lepení dekorací na základ věnce postupujeme tak, že nejprve si uložením drobných dekorací na věneček rozvrhneme, co kam nalepíme, aby ve výsledku vypadal věneček úhledně a nepochyběl nám žádný z materiálů, který máme připraven. Na slaměný základ roztáhneme na horní stranu smotek přírodního sisalu, abychom částečně zakryli slámu. Pak začneme s lepením dřevěných destiček, následují malé terakotové květináčky, které vlepíme mezi destičky, a pak začneme s polepováním věnečku bílými pírky. Peříčky nešetříme, dají věnečku objem a vzdušnou lehkost. Nakonec i z bočních stran lepíme skupinky malých větviček po 2 až 3 kusech v jedné skupince. Závěrem zkontrolujeme, zda jsme vše dobře připevnili a věneček můžeme zavěsit například na stužku v přírodní nebo bílé barvě anebo jej uložíme doprostřed svátečního stolu. 

Veselé Velikonoce!

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Otakárek fenyklový

Předevčírem jsem vám venku málem šlápl na housenku. Koukla na mě, ruce v bok, řekla: Dál už ani krok. Já jsem housenáček Ota, jestli mě však tvoje bota nezašlápne omylem, brzy budu motýlem.

Tuze krásným, to ti povím, otakárkem fenyklovým.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi