Dnes slaví: Šarlota a Zoe Zítra: Státní svátek

Snad každá maminka přemýšlí o tom, jak co nejlépe ušetřit, aniž by se to jakkoliv dotklo celkové kvality jejího a hlavně kvality života svého potomka či potomků. Ideálním odvětvím, kde se dají ušetřit nemalé částky, je jistě oblast potravin. Sama si spočítejte, kolik stojí jenom svačiny do školy, které si vaše dítě každý den koupí. Ano, píšeme záměrně že koupí, jelikož na 25 % žáků si svačiny skutečně kupuje a právě to může tvořit nezanedbatelný výdaj v rodinném rozpočtu.

Domácí sandwich či koupená bageta?

Stačí si porovnat, na kolik vyjde zakoupení jedné bagety a to, pokud si ji vyrobíme doma. Zatímco čerstvá bageta s trochou másla, šunkou, sýrem a salátem nás po vyrobení doma vyjde na něco více přes 10 korun, v nákupu za ni dá váš potomek zhruba třikrát tolik. A to je asi 500 Kč měsíčně. K tomu přidejte různé nápoje a jste na částce okolo 1 000 Kč za jeden kalendářní měsíc, které platíte za své dítě navíc jenom proto, že mu svačinu nepřipravíte doma. Máte tři děti? Potom už je to pořádný zásah do vašeho rozpočtu a určitě je nutností se v tomto ohledu začít chovat mnohem úsporněji. Tím však určitě nemyslíme držet vašeho potomka zkrátka a nedopřát mu dostatek jídla.

Je to rychlé a snadné

Sama si někdy změřte, kolik času vám zabere příprava takové bagety. Jedná se řádově o několik minut, při kterých ušetříte minimálně dvacetikorunu. Ke svačině je samozřejmě ideální přidat i kousek ovoce, které je nejenom zdravé, ale zasytí vaše dítě ještě více. Stejně tak chybu neuděláte, pokud občas přidáte i nějakou tu sladkost. Vaše dítě tak bude plně zasyceno a nebude mít potřebu utrácet peníze za další jídlo a s přídělem energii tak plně vystačí až do oběda. I takto se dá poměrně dobře ušetřit. Jediné, co je k tomu potřeba, je vyčlenit si trochu času na přípravu. Na druhou stranu vzhledem k ušetřeným penězům za to vynaložená jedna hodina měsíčně určitě stojí.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Ježek

Na pěšince na štěrku

potkal ježek ještěrku.

Promiňte, že ruším, paní,

tady není dobré spaní.

Od pondělka do soboty

chodí tudy lidské boty.

Jeden do druhého vráží,

jak spěchají na nádraží.

Ježku, vždyť je neděle,

dnes jsou všichni v kostele.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi