Dnes slaví: Jaromír Zítra: Zlata

stromChcete si užít prázdniny a netrnout ve stereotypu, ale zároveň nemáte peníze nazbyt? Přes léto jsou samozřejmě položky za aktivity vyšší než po zbytek roku. Děti mají prázdniny a chtějí si je také užít. Mnohdy vysvětlovat pořád dokola, že na to či ono rodiče nemají, je ubíjející. Dnes se podíváme na pár praktických řešení jak si zpříjemnit prázdniny i bez drahých dovolených.

 

Bazén nebo pískovna?

Častou aktivitou v létě je samozřejmě plavání, je ale nutné chodit do aqua parku kde vstupné stojí kolem 100 za osobu, nebo na letní koupaliště kde vyjde vstupné třeba na 60? Kolem hodně měst se nacházejí tzv. Pískovny, u vesnic se dají najít rybníky nebo potoky. Obojí lze využít ke koupání a nestojí to nic víc, než cestu tam a zpátky. Pokud je to blízko, tak můžete jít pěšky. Těch pár věcí sebou dáte do batohu a máte po starostech.

Kopeček, točená nebo na špejli?

Správně, řeč je o zmrzlině. Kopečková zmrzlina stojí ve většině měst v rozmezí od 15 do 25 kč za kopeček, nicméně ani vyšší ceny nejsou žádnou vyjímkou. Točená vyjde cca na 20 a to je ještě ta střední. Zmrzlina „na špejli“ vyjde většinou levněji, protože jen u jednoho kopečku skončí málokdo a točenou si také radši dají lidé větší, když už si ji mají kupovat. Pokud mermomocí chcete kopečky, tak si udělejte cukrárnu u vás doma. Kupte velké balení zmrzliny, kopečkovač, oplatky na zmrzlinu a můžete doma zmrzlinovat jak jen budete chtít. Obyčejná litrová vanilková zmrzlina se dá koupit od 50kč. A uděláte z ní mnohem více kopečků a za méně peněz. Navíc dome je vždy po ruce. Oplatky koupíte za pár korun v obchodě, nebo pekařství.

Autobus, vlak, pěškobus, co je lepší?

Autobus i vlak stojí peníze. I s malými dětmi se dají chodit slušné vzdálenosti pěšky. Pokud je dítě v kočárku můžete navíc naložit spoustu věcí pod kočárek a do kapes na něm. Můžete si tak udělat i celodenní výlet. Nevadí že to bude jen pár kilometrů od vašeho bydliště. Najděte si co by vás v okolí zajímalo, zjistěte kudy se tam dostat a vyrazte na cestu. Děti budou spokojené a po cestě se mohou vyřádit.

Oběd v restauraci nebo piknik?

Když nemáte peníze na obědy v restauracích a různých fastfoodech udělejte si jídlo doma. Kupte si kuře v akci. Naporcujte si na prsa a stehna. Prsa nakrájejte na malé kousky a obalte jako řízky. Mouka, vejcem, strouhanka – pro zpestření můžete dát nějaké bylinky nebo koření do strouhanky. Osmažte a máte nugety. Stejně levně lze pořídit hranolky nebo jinou přílohu. Stehna můžete upéct tak a ze zbytku si můžete udělat vývar na mrazák. Zabalte si sebou něco na pití a nemusí to být nutně kupované pití. Můžete si doma udělat šťávu a dát ji pořádně zchladit. Něco dobrého jako dezert doma také vymyslíte. Do batohu si zabalte větší deku, jídlo v miskách, pití, něco do čeho si můžete utřít ruce a můžete vyrazit směr piknik a skvělý oběd v přírodě.

Vidíte, že se dají trávit prázdniny levně a zároveň příjemně. Přejeme všem krásné a klidné letní prázdniny.

 

Zdroj ikonky: http://www.pixmac.cz/fotka/000048564821

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Otakárek fenyklový

Předevčírem jsem vám venku málem šlápl na housenku. Koukla na mě, ruce v bok, řekla: Dál už ani krok. Já jsem housenáček Ota, jestli mě však tvoje bota nezašlápne omylem, brzy budu motýlem.

Tuze krásným, to ti povím, otakárkem fenyklovým.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi