Dnes slaví: Jaromír Zítra: Zlata

Bez kvalitního spánku se neobejde nikdo z nás. Dochází při něm k potřebné regeneraci a načerpání nových sil do dalšího dne. V dětství je ale nutný ještě víc – napomáhá totiž správnému rozvoji. Základním prvkem každého dětského pokoje by proto měla být kvalitní postel.

 

Vybrat můžete postel o standardní velikosti 90 centimetrů na 200 centimetrů, existují však i zkrácené verze. Zatímco některé děti jsou vyloženě nadšené, že budou moci spát v „dospělácké“ posteli, jiným může velká plocha nahánět strach. Přizpůsobte tomu svůj výběr. Zároveň ale počítejte s tím, že standardní postel stejně budete muset jednou pořídit.

Pro dvě děti patrové postele

Důležité je, aby postele byly z kvalitního materiálu, byly bytelné a odolaly i divočejším dětským hrám. Pokud máte dvě děti, můžete pro ně vybrat levné dětské patrové postele z masivu. Nejen, že ušetříte peníze i místo v pokoji, zároveň dětem dáte výborný prostor pro hraní. Jen málokteré dítě si někdy nechtělo postavit vlastní bunkr – a patrová postel je k tomu naprosto ideální. Kvalitní materiál i provedení vám zaručí, že se postele jen tak nepoškodí. Masiv je navíc velmi oblíbený.

Aby dítě v noci nepadalo

Velkým hitem jsou v poslední době bezpečné dětské postele se zábranou. Jak název napovídá, tyto postele dětem umožňují bezpečný spánek, při němž nehrozí, že spadnou. Jestli jste si právě vzpomněli na příšerné dětské postele z nemocnic, které dítě „chrání“ soustavou trubek, okamžitě na ně zapomeňte. S nimi nemají tyto postele vůbec nic společného. Zábrana totiž skvěle zapadá do celkového milého designu. Dítě si tak rozhodně nebude připadat jako v kleci – právě naopak.

Postele ve speciálním tvaru – hezký dárek, ale jen na chvíli

Hezký design mají i dětské postele, které mají speciální tvar – ať už je to třeba auto, královský kočár či raketa. Takovýto nábytek nepochybně rozvíjí dětskou fantazii a nabízí další místo na hraní. Je ale třeba si uvědomit, že taková postel dítěti nevydrží moc dlouho. Jakmile trochu zestárne, bude mu připadat příliš dětská a samo zatouží po nějaké dospělejší variantě. Z oblíbeného kusu nábytku se tak během pár měsíců může stát ukázka nevhodné investice.

Spousta úložného prostoru i přistýlka

Pokud zařizujete malý pokoj a vaše dítě má spoustu věcí, které je potřeba někde uskladnit, vybírejte postele pro děti s velkým úložným prostorem. Do něj uložíte především věci, které v dané chvíli nejsou potřeba – například sezonní oblečení, brusle, ale i hračky, s nimiž si dítě právě nehraje. Nebudou rozházené po podlaze, ani se na ně nebude nikde prášit.

Vhodné jsou i postele s vysunovací přistýlkou. Ty využijete především v případě, že u vás bude přespávat některý z kamarádů vašeho potomka.

Při výběru ale myslete i na kvalitní matraci. Nesmí být příliš měkká, ale ani příliš tvrdá a musí vyhovovat tvaru těla vašeho dítěte. Jen tak ho nebudou bolet záda a šíjové svaly.

 

 

 

 

 

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Dominik

Dominiku, niku, niku,

proč máš pihu na pupíku?

A rezavé vlásky z maminčiny ryzí lásky.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi