Dnes slaví: Bernard Zítra: Johana

stromChcete si užít prázdniny a netrnout ve stereotypu, ale zároveň nemáte peníze nazbyt? Přes léto jsou samozřejmě položky za aktivity vyšší než po zbytek roku. Děti mají prázdniny a chtějí si je také užít. Mnohdy vysvětlovat pořád dokola, že na to či ono rodiče nemají, je ubíjející. Dnes se podíváme na pár praktických řešení jak si zpříjemnit prázdniny i bez drahých dovolených.

Snad každá maminka přemýšlí o tom, jak co nejlépe ušetřit, aniž by se to jakkoliv dotklo celkové kvality jejího a hlavně kvality života svého potomka či potomků. Ideálním odvětvím, kde se dají ušetřit nemalé částky, je jistě oblast potravin. Sama si spočítejte, kolik stojí jenom svačiny do školy, které si vaše dítě každý den koupí. Ano, píšeme záměrně že koupí, jelikož na 25 % žáků si svačiny skutečně kupuje a právě to může tvořit nezanedbatelný výdaj v rodinném rozpočtu.

Velikonoce jsou spojovány s mnoha symboly, a tak se tyto prvky objevují i v dekoracích, které na tyto svátky připravujeme. Velikonoce a jaro jsou spojovány s rozením mláďat a mláďata se často klubou z vajíček, takže vajíčka budou součástí i této naší velikonoční dekorace. Připravíme si velikonoční věneček s vajíčky a peřím, který můžeme využít k přizdobení svátečního stolu anebo jej zavěsit třeba na vstupní dveře.    

Bez kvalitního spánku se neobejde nikdo z nás. Dochází při něm k potřebné regeneraci a načerpání nových sil do dalšího dne. V dětství je ale nutný ještě víc – napomáhá totiž správnému rozvoji. Základním prvkem každého dětského pokoje by proto měla být kvalitní postel.

Každá maminka, která se rázem ocitne na mateřské, si musí zvyknout na zcela jinou organizaci času. Samozřejmě během prvních týdnů až měsíců si připadá tak, že nemůže absolutně nic zvládnout a nemá na sebe ani minutu času. Postupem doby se však vše obrací k lepšímu a mnoho maminek najednou zjišťuje, že se stále více nudí, a tak hledají možnost přivýdělku.

Jedna malůvka na zdi, druha malůvka na zdi, jedno polité křeslo, druhé polité křeslo, jedno poškrábané CDéčko, druhé….. A tak bychom mohli určitě pokračovat do nekonečna. Ten kdo má malé děti musí prostě s nějakými malými škodami počítat. Polité křeslo se dá vyčistit, malůvku na zdi označíme jako veledílo novodobého Picassa a z poškrábaného CDéčka si můžeme rovnou něco vytvořit. Starší děti mohou pomoci stříhat a mladší děti alespoň natírat lepidlo a lepit ;)

Znáte to. Blíží se zima a vaše stará zimní bunda už nejde zapnout. Změnila se vaše konfekční velikost, ale na úplně nové oblečení nemáte peníze. To je přesně ten důvod proč stále více lidí nachází oblibu v secondhandech. Pojďme s epodívat na jejich přednosti.

Další články z kategorie

Problémy s těhotenstvím

Vyskytly se u vás problémy s otěhotněním? Nezoufejte! Odborníci na umělé oplodnění z centra asistované reprodukce Praha vám diskrétně pomohou.

Spodní prádlo Bellinda

Vyberte si kvalitní spodní prádlo a punčochové zboží od české značky Bellinda.cz

Říkanky

Spadla hruška zelená

Spadla hruška zelená,

natloukla si kolena.

A teď pláče, naříká,

že jí šťáva vytíká.

Reklama

Dentální klinika Jana Stuchlíka

Nepodceňujte preventivní prohlídky zubů i Vašich nejmenších. Dentální klinika Jana Stuchlíka pro celou rodinu.

Nejenmaminkam na YouTube

Novinky z Nejenmaminkam.czJoomla Extensions powered by Joobi